دریا نیوزرئيس شيلات جاسک خبر داد: برگزاري دو دوره آموزشي تخصصي در راستاي ايجاد اشتغال در جاسک

، 11:51   /   کد خبر: 34326   /   تعداد بازدید: 118


دریا نیوز: رئيس شيلات جاسک با بيان اينکه صنعت پرورش ميگو توانسته در شهرستان جاسک زمينه ساز اشتغال زايي شود گفت:در همين راستا و با توجه به کمبود نيروي متخصص دو دوره آموزشي تخصصي تکثير و پرورش ميگو در اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شيلات هرمزگان،اميد زارعي با بيان اينکه اين دوره هاي آموزشي در دو مبحث تکثير و پرورش ميگو بوده است گفت: در اين دوره‌‌ها 46 نفر آموزش ديدند که از اين ميزان 22 نفر خانم و 24 نفر آقا بوده است.وي افزود: برگزاري اين دوره‌هاي آموزشي با هماهنگي اداره کل شيلات هرمزگان و همکاري اداره فني و حرفه اي اين شهرستان بوده است.

زارعي خاطر نشان کرد: مدرس اين دوره هاي آموزشي «اکبر حيدري نژاد» از نيروهاي با تجربه و علمي شيلات هرمزگان بوده است و همچنين در پايان اين دوره هاي آموزشي به شرکت کنندگان گواهينامه اعطاء شده است.

زارعي نقش آموزش و نيروي انساني متخصص را در توسعه صنعت پرورش ميگو بسيار مهم خواند و افزود: اين دوره هاي آموزشي در راستاي اشتغال نيروهاي بومي شهرستان جاسک و استفاده از جوانان اين شهرستان بوده که همواره اين مهم از سياست هاي مورد تاکيد مدير کل شيلات هرمزگان بوده است.