دریا نیوزمسعود استاد: تصميم نهايي را به خانواده ام مي سپارم

، 12:37   /   کد خبر: 34316   /   تعداد بازدید: 101


دریا نیوز: چند روز پس از صدور حکم قصاص محمدعلي نجفي به جرم قتل همسرش ميترا استاد، وکيل متهم از روند مثبت مذاکرات براي جلب رضايت اولياي دم خبر داد. حميدرضا گودرزي اظهار داشت با خانواده مقتول ديدار داشته و براي جلب رضايت آنها از هيچ تلاشي فروگذار نخواهند کرد. براي اطلاع از جزئيات اين مذاکره و تأييد آن ايران، با مسعود استاد، برادر مقتول گفت‌و‌گويي انجام داد که در ادامه مي‌خوانيد:

در چند روز گذشته خبر مذاکره شما و خانواده تان به‌عنوان اولياي دم و وکلاي محمدعلي نجفي مطرح شده است. آيا شما انجام مذاکرات را تأييد مي‌کنيد؟

بله. ما تاکنون اجازه ملاقات حضوري به وکلاي آقاي نجفي نداده بوديم و صحبت‌هاي ما تلفني بود. اما براي نخستين بار اواخر هفته گذشته بود که در خانه ما جلسه‌اي با حضور وکلاي آقاي نجفي، خانواده‌اش و دو نفر از دوستان ايشان برگزار شد. البته اين را هم بگويم که در مراسم خواهرم که در مسجد برگزار شده بود، خانواده آقاي نجفي هم حضور داشتند.

چه صحبت‌هايي در اين نشست مطرح شد؟

بيشتر درباره بخشش و گرفتن رضايت از ما بود و اينکه لذت بخشش بيشتر از انتقام است. همين طور درباره اينکه اصرار داشتند به ما بقبولانند که آقاي نجفي قصد قتل نداشتند و اين يک اتفاق بوده است.

شايعاتي در خصوص شرايط بخشش و دريافت ديه از سوي شما وجود دارد. آيا بواقع شما براي بخشش درخواست مبالغ ميلياردي کرده‌ايد؟

به هيچ عنوان در جلسه ما صحبتي از پول به ميان نيامد.

نتيجه اين مذاکره چه بود؟

من کماکان نظرم بر قصاص است مگر اينکه اتفاقي بيفتد و کمي وضعيت روحي‌ام آرامتر شود و بتوانم به اين موضوع فکر کنم. البته احساس مي کنم که اگر با قصاص جان کسي را بگيرم من هم قاتل هستم.

زماني که آرام شديد چه شرطي براي بخشش خواهيد داشت؟

هنوز در اين مورد فکري نکرده‌ام و در صورت رسيدن به آن شرايط تعيين تکليف را به عهده پدرو مادرم و مهيار مي‌گذارم. البته حرف‌هاي زيادي در رابطه با پول گفته‌اند. ولي آنچه مي‌دانم اين است که هر تصميمي بگيرم فقط به رضاي خدا فکر مي‌کنم.از دوستان هم مي‌خواهم اجازه دهند که خانواده مرحومه با آرامش تصميم بگيرند و از دخالت پرهيز کنند.