دریا نیوزاستاندار هرمزگان: جهاد دانشگاهي به برنامه‌هاي رونق توليد کمک کند

دریا نیوز:  استاندار هرمزگان گفت: انتظار مي‌رود جهاد دانشگاهي نقش مؤثري در توسعه استان ايفا کند و در سياست‌گذاري‌ها و تصميمات اثرگذار بوده و به تحقق سياست‌ها و برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي و رونق توليد کمک کند

، 11:55   /   کد خبر: 34288   /   تعداد بازدید: 172


دریا نیوز:  استاندار هرمزگان گفت: انتظار مي‌رود جهاد دانشگاهي نقش مؤثري در توسعه استان ايفا کند و در سياست‌گذاري‌ها و تصميمات اثرگذار بوده و به تحقق سياست‌ها و برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي و رونق توليد کمک کند.

فريدون همتي،با اشاره به 16 مرداد، سالروز تأسيس و تشکيل جهاد دانشگاهي به دستور حضرت امام خميني(ره)،ضمن گرامي داشت اين روز، افزود: جهاد دانشگاهي به‌عنوان يک‌نهاد پژوهشي و علمي تأسيس شد تا بتواند در حوزه‌هاي مختلف علمي و کارشناسي و با برنامه براي توسعه کشور کار کند. استاندار هرمزگان افزود: جهاد دانشگاهي با توجه به ظرفيت‌هاي عظيمي که دارد، مي‌تواند در تدوين نقشه راه توسعه شهرستان‌هاي محروم استان همچون بشاگرد به کمک مسئولان استان بيايد. وي با بيان اينکه جهاد دانشگاهي مي‌تواند در طرح‌هاي مطالعاتي که در راستاي توسعه توليد و اشتغال استان هرمزگان صورت مي‌گيرد با استفاده از ظرفيت اساتيد و کارشناسان بومي استان نقش تأثيرگذاري را ايفا کند، خاطرنشان کرد: تغيير ديدگاه بايد از مدارس آغاز شود و دانش‌آموزان بايد ياد بگيرند که ديدگاه کارمندي براي آينده خود نداشته باشند، هر دانشجو بايد بتواند بعد از فارغ‌التحصيلي شرکتي دانش‌بنيان ايجاد کند و تبديل به يک ماليات‌دهنده شود، اين‌طور جامعه‌اي بهتر خواهيم داشت، هم مشکل اشتغال حل مي‌شود و هم براي دولت درآمد ايجاد مي‌شود. استاندار هرمزگان اضافه کرد: بايد به مرحله‌اي برسيم که هر فرد بتواند شغل موردعلاقه خود را از بين فرصت‌هاي شغلي مختلف انتخاب کند نه مانند امروز که جوانان تحصيل‌کرده ما بي‌کار هستند. همتي اظهار کرد: ما بايد با تشکيل گروهي از نخبگان به مسئله شناسي پرداخته و از اين راه بسياري از مسائل را تبديل به فرصت کنيم، جهاد دانشگاهي استان هرمزگان مي‌تواند در اين زمينه سرعت پيشرفت بيشتري نسبت به دانشگاه‌هاي ديگر داشته باشد. وي با اشاره به فعاليت‌هاي انجام‌شده توسط جهاد دانشگاهي در استان هرمزگان، فعاليت‌هاي اين نهاد را مبتني بر تخصص و تعهد دانست و عنوان کرد: اين نهاد با دارا بودن خبرگزاري ايسنا استان هرمزگان توانسته درزمينه اطلاع‌رساني شفاف و به‌موقع در زمينه‌هاي مختلف گام‌هاي بسيار خوبي را بردارد. عالي‌ترين مقام دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: جهاد دانشگاهي با دارا بودن زيرمجموعه‌هاي تخصصي و توانمند مي‌تواند گام‌هاي خوبي درزمينه مختلف ازجمله پژوهش و فرهنگ بردارد . وي اظهار کرد: با توجه به اينکه دو مقوله شيلات و گردشگري به‌عنوان دو محرک اصلي در استان در نظر گرفته‌شده انتظار داريم جهاد با انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي و همچنين تربيت نيروي ماهر به‌ويژه در اين دو بخش به کمک ما بيايد. استاندار هرمزگان تصريح کرد: در افق توسعه‌مان ايجاد 50 هزار هکتار سايت پرورش ميگو در چند فاز هدف‌گذاري شده و سعي مي‌کنيم دغدغه‌هاي زيست‌محيطي پيش‌آمده را نيز با طرح‌هاي مطالعاتي حل کرد که اميدواريم بتوانيم با جهاد دانشگاهي در اين زمينه نيز همکاري خوبي داشته باشيم. به گزارش ايسنا؛ همتي عنوان کرد: ظرفيت آبزيان در استان هرمزگان ظرفيتي بي‌پايان است، همچنين گردشگري در استان هرمزگان آن‌قدر کشش دارد که به‌تنهايي مي‌تواند کل استان هرمزگان را اداره کند و اين‌ها مشروط به آن است که در اين زمينه‌ها هزينه و زيرساخت‌هاي لازم فراهم شود. همتي در پايان گفت: انتظار مي‌رود جهاد دانشگاهي نقش مؤثري در توسعه استان ايفا کند و در سياست‌گذاري‌ها و تصميمات اثرگذار بوده و به تحقق سياست‌ها و برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي و رونق توليد کمک کند.