دریا نیوزباز هم مشروبات دست ساز

، 12:45   /   کد خبر: 34078   /   تعداد بازدید: 129


دریا نیوز: سال گذشته ده ها نفر در هرمزگان قربانی مشروبات دست ساز شدند و امسال هم تعدادی دیگر و بازهم آب از آب تکان نخورد.

متاسفانه روند تولید مشروبات دست ساز گویا ادامه دارد و هشدارها نسبت به تولید وعرضه مشروبات و مواد مخدر و حتی سرقت ها مورد توجه متولیان قرار نمی گیرد و شهروندان بایستی تاوان بدهند. بارها گزارش هایی را از کوچه ها وخانه هایی که به پاتوق معتادان و موادفروشان و مشروب فروشان در مناطق مختلف تبدیل شده اند و افزایش سرقت ها وناامنی بدلیل کوچه های تنگ وتاریک را رسانه ها منتشر کرده اند و چند روز قبل هم کلیپی از سرقت از یک خانم در یکی از محلات بندرعباس درفضای مجازی دست به دست شد که باری دیگر موجی از نگرانی را در مردم به همراه داشت.

وقتیکه دستگاه نظامی وامنیتی در کمتر از چند ساعت توانستند تعداد زیادی از مسببان حمله به تکنیسین های اورژانس 115 را در شرق استان دستگیر کردند، مردم باری دیگر به توانمندی این دستگاه ها اطمینان مضاعف یافتند و این اطمینان وجود دارد که اگر اراده شود، در کمترین زمان ممکن با مخلان امنیت، هنجارشکنان و.... باقاطعیت برخورد می شود و مردم از این موضوع بسیار خشنود می شوند.

مردم انتظار دارد چنین قاطعیتی را هم در سایر بخش ها از جمله جمع آوری و پاکسازی کامل مناطق آلوده، معتادان و موادفروشان، مشروب فروشان، تولیدکنندگان مشروبات دست ساز مرگ آفرین و... شاهد باشند و فضا برای خلافکاران ناامن شود.

متاسفانه در برخی مناطق و محلات حاشیه ای تعداد معتادان و خلافکاران بسیار زیاد است وحتی معتادان از سایر مناطق واردان محلات شده و تغذیه می شوند وحتی برخی دستگاه های دولتی برای معتادان خوابگاه و... نیز راه اندازی کرده اند و امنیت کامل برای شان فراهم است و بقول معرف کسی نمی گوید بالای چشم تان ابروست و حتی کار بجای رسیده اند که اگر کسی به آنها اعتراض کند، فورا همین معتادان سرنگ های آلوده خود را به معترضان نشان می دهند و تهدید می کنند که شما را هم آلوده می کنیم. ساکنان اینگونه مناطق هم به ستوه آمده اند واز پاسخ نبودن دستگاه های متولی برای برخورد با خلافکاران و... گلایه مندند و بارها عنوان کرده اند که از قول ساکنان این مناطق بنویسید تا دستگاه های قضایی، انتظامی، امنیتی و... در این حوزه با قاطعیت بیشتری اقدام کنند و اقدامات مقطعی گره گشا نیست. آنها می گویند متاسفانه وضعیت نابهنجار در اینگونه محلات باعث شده است که کودکان ونوجوانان در این مناطق نیز با انواع مواد مخدرسنتی وصنعتی، تزریق، مشروبات و... آشنایی داشته و برخی هم آلوده شده و آلودگی آینده شان هم دور از ذهن نیست وهیچ ارگانی هم خود را در این حوزه پاسخگو نمی داند و فرزندان حاشیه نشین وبافت های فرسوده قربانی بی تدبیری مسئولان می شوند. آیا بدلیل فقر مالی، بایستی آینده شان تباه شود؟ این موضوع باعث می شود که انواع بزه نیز در چنین مناطقی افزایش یابد و همچنین برخی ها جان شان را با مصرف مشروبات الکلی بصورت آنی وبا مصرف موادمخدر و... بصورت تدریجی و آتی از دست می دهند که بایستی با اینگونه ناهنجاری ها باقاطعیت برخورد لازم صورت گیرد. از آن طرف هم بایستی مردم هم بایستی با اطمینان از برخوردهای قاطع با خلافکاران، گزارش های خود را در حوزه های مختلف به مسئولان و دستگاه های مختلف اعلام نمایند وشاهد اقدام دستگاه های متولی باشند .

علی زارعی/دریا