دریا نیوزراه‌یابی سه دانش‌آموزهرمزگانی به مرحله تابستانه المپیادهای علمی کشور

، 13:10   /   کد خبر: 34075   /   تعداد بازدید: 176


دریا نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان از راه‌یابی سه دانش‌آموز هرمزگانی به مرحله تابستانه المپیادهای علمی کشور خبر داد.

موسی دادی زاده سرخایی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار داشت: علی انصاری فر و مهرداد عباس زاده در رشته ریاضی و سید معین حیدری در رشته سلول‌های بنیادی از مرکز استعدادهای درخشان شهید حقانی ناحیه یک بندرعباس نفرات راه یافته به مرحله تابستانه المپیادهای علمی کشور هستند.

وی افزود: آزمون المپیادهای علمی هفت‌گانه کشور در راستای اجرای سند تحول بنیادین و بر اساس نظام تربیت استعدادهای برتر و به منظور فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای شناسایی، جذب و تشویق دانش آموزان با استعداد و علاقه‌مند به المپیادهای علمی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ادامه داد: در این راستا همه ساله آزمون المپیادهای علمی هفت‌گانه کشور، توسط مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و مرکز سنجش آموزش و پرورش و دیگر حوزه‌های مرتبط ستادی در سراسر کشور در سه مرحله ی اول، دوم، تابستانه برگزار و نهایتا به تیم طلای کشوری راه پیدا خواهند کرد.

دادی زاده همچنین گفت: پس از اطلاع رسانی فراگیر رسانه‌ای در دیماه۹۷ با بهره‌گیری از  سامانه اینترنتی تعداد ۱۴۳۲  نفر از دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم در هفت رشته ریاضی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر و نجوم و علاوه برآن رشته‌های سلول‌های بنیادین و جغرافیا ثبت نام و در هفته اول بهمن ماه در مرحله اول آزمون المپیادهای علمی که به طور هماهنگ و همزمان درسراسر کشور برگزارشد به رقابت پرداختند و پس از اعلام نتایج تعداد  ۷۸  نفر از دانش آموزان هرمزگانی به مرحله دوم راه یافتند.

به گفته وی تمامی پذیرفته شدگان مرحله اول در اردیبهشت ماه ۹۸ در مرحله دوم المپیادها شرکت کردند که تعداد سه نفر از دانش آموزان پایه یازدهم هرمزگانی (ریاضی۲ نفر و یک نفر در رشته سلول‌های بنیادی)در مرحله دوم پذیرفته شدند.

این مسوول همچنین گفت: در مقایسه با سال گذشته که هیچ کدام از دانش آموزان در مرحله دوم پذیرفته نشده بودند این جهش دستاورد درخشانی برای دانش آموزان هرمزگانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان یادآور شد: پذیرفته‌شدگان مرحله دوم در دوره آموزشی تابستانی که از بیستم تیرماه در شهر تهران برگزار خواهد شد شرکت و چنانچه مدال طلای کشوری را کسب کنند به عضویت تیم جهانی جمهوری اسلامی ایران  در خواهند آمد.

دادی زاده در پایان گفت: دارندگان مدال طلا به جز المپیادهای جغرافیا و سلول‌های بنیادی پس از اخذ دیپلم دوره متوسطه، از شرکت در کنکور سراسری معاف هستند و برای ادامه تحصیل در رشته انتخابی در زیر گروه مربوط به دانشگاه موردنظرشان معرفی می‌شوند.