دریا نیوزامام جمعه بندرعباس: رهایی از اقتصاد نفتی نیازمند پرداخت به‌ موقع مالیات است

دریا نیوز: امام جمعه بندرعباس گفت: برای رهایی و عدم اتکاء به اقتصاد نفتی در شرایط کنونی، باید فرهنگ پرداخت مالیات بیش از پیش در جامعه تبیین و نهادینه شود

، 13:31   /   کد خبر: 34062   /   تعداد بازدید: 399


دریا نیوز: امام جمعه بندرعباس گفت: برای رهایی و عدم اتکاء به اقتصاد نفتی در شرایط کنونی، باید فرهنگ پرداخت مالیات بیش از پیش در جامعه تبیین و نهادینه شود.

به گزارش فارس ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه‌های این هفته شهرستان ضمن تبریک آغاز دهه کرامت اظهار داشت: یکی از کارهای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) توجه به حل مشکلات اجتماع و برطرف کردن گرفتاری‌های مسلمین بود و همه مسلمین باید از این اخلاق حسنه اهل بیت(ع) الگو بگیرند.

وی با تبریک روز قلم افزود: اهل قلم متناسب با نیازهای جامعه تولید محتوا کنند و جامعه نیز نیازمند حمایت‌های اهل قلم است.

امام جمعه بندرعباس گفت: قلمی که در راستای مایوس کردن مردم و جامعه حرکت کند در واقع قلم خیانت است. قلم‌هایی که برای امیدبخشی و ترویج روحیه امید به مردم می‌کوشد قابل تحسین است.

نعیم آبادی ادامه داد: ملتی که رنج چهل ساله را تحمل کرده نیارمند حمایت‌های بیش از پیش اهل قلم دارد چراکه این ملت در تمامی حوزه‌ها تا پای جان به انقلاب و ارزش‌های دینی وفادار بوده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تبلیغ دین در جامعه کنونی اشاره و ابراز داشت: اگرچه سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی اصلی گسترش و ترویج فرهنگ دینی در جامعه اسلامی است اما این نهاد دینی نیازمند حمایت خیرین است.

امام جمعه بندرعباس در ادامه به اهمیت حضور مبلغان دینی در روستاها و مناطق دورافتاده استان هرمزگان و نقش این قشر تاثیرگذار جامعه در بصیرت‌افزایی و آگاهی‌بخشی به عموم مردم به ویژه جوانان اضافه کرد: اعتبارات دولتی به سازمان تبلیغات اسلامی برای احداث و تکمیل خانه‌های عالم در روستاها کافی نیست، می‌طلبد خیرین همچون سایر حوزه‌ها، در این زمینه نیز به یاری سازمان تبلیغات اسلامی بشتابند.

نعیم‌آبادی بیان داشت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در جامعه و رهایی از تنگناهای موجود، باید به رونق تولید ملی در بخش‌های مختلف از قبیل صنعت، دامپروری، کشاورزی و ... کمک کرد.

وی با اشاره به روز مالیات تاکید کرد: برای رهایی و عدم اتکاء به اقتصاد نفتی در شرایط کنونی، باید فرهنگ پرداخت مالیات بیش از پیش تبیین و نهادینه، و از فرارهای مالیاتی کلان در حوزه‌های مختلف به جد جلوگیری شود.