دریا نیوزمعاون اجتماعی بهزیستی هرمزگان: بیشترین موارد مراجعه به اورژانس اجتماعی زنان خشونت دیده و کودک آزاری هستند

، 12:05   /   کد خبر: 34053   /   تعداد بازدید: 213


دریا نیوز: معاون اجتماعی بهزیستی هرمزگان گفت: ازابتدای سالجاری تاکنون ۸ هزار و ۸۹۸ نفر در این استان با تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس گرفته‌اند که زنان خشونت دیده و کودک آزاری بیشترین موارد مراجعه است.

حمید سلیمانی در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد مراجعه در همسنجی با سال ۹۶، در بخش زنان خشونت دیده ۲۶۵ مورد با ۱۰ درصد و کودک آزاری ۳۹۳ مورد با ۱۶ درصد افزایش داشته است.

وی بر لزوم آشنایی افراد جامعه با خدمات اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تأکید کرد و اظهار داشت: فردی که در معرض خطرات اجتماعی قرار گرفته است و یا قربانی خشونت‌های افراد دیگری می شود باید با آگاهی از خدمات مشاوره‌ای بهزیستی، تماس برقرار کند تا در اولین فرصت تیم‌های مشاوره به محل اعزام شوند.

معاون اجتماعی بهزیستی هرمزگان تصریح کرد: همسران، کودکان، زنان و دختران در معرض آسیب‌های اجتماعی، متقاضیان طلاق، افرادی که قصد خودکشی دارند و کسانی که در شرایط بحرانی هستند، از گروه‌های هدف مراکز مشاوره بهزیستی محسوب می شوند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳۷ مرکز مشاوره و سلامت روان محلی با مجوز از این اداره کل در استان فعال هستند، زیرا بهترین خدمات را مردم می‌توانند به یکدیگر ارائه کنند.

وی اضافه کرد: بهزیستی هرمزگان خدمات گسترده برای کاهش معضلات جامعه در زمینه‌های، طلاق، سلامت روان، ایجاد خانه امن، بازپروری زنان، کودکان کار و کودکان خیابانی انجام داده است که به دلیل گسترش فعالیت‌ها، نیازمند همکاری خیران و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه است.

درحال حاضر بهزیستی استان هرمزگان ۱۱۰ خدمت را به ۱۰۵ هزار خانوار زیر پوشش خود ارایه می کند.