دریا نیوزنماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: قیمت‌ها را می توان با پیروی از فرهنگ اسلامی کاهش داد

دریا نیوز: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در زمانی که قیمت گندم بالا رفته بود این امام بزرگوار گندم‌های منزل خود را روانه بازار کرد تا قیمت آن کاسته شود، عنوان کرد: در دنیای امروز هرکسی جای امام صادق(ع) بود، خود شروع به خرید می‌کرد درحالی‌که باید این اقدام امام بزرگوار را الگو قرار داده و به‌نوعی با کمک مردم می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد

، 12:33   /   کد خبر: 34047   /   تعداد بازدید: 456


دریا نیوز: نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در زمانی که قیمت گندم بالا رفته بود این امام بزرگوار گندم‌های منزل خود را روانه بازار کرد تا قیمت آن کاسته شود، عنوان کرد: در دنیای امروز هرکسی جای امام صادق(ع) بود، خود شروع به خرید می‌کرد درحالی‌که باید این اقدام امام بزرگوار را الگو قرار داده و به‌نوعی با کمک مردم می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی در جمع نمازگزاران بندرعباس، با انتقاد از لقب دادن‌های بدون پشتوانه به نامزدهای انتخاباتی، افزود: نباید اقدام به بت‌سازی کنیم و کسی که مشخص نیست دکتری دارد یا خیر به او بگوییم دکتر و سایر افراد پشت سرش بر این لقب بدون پشتوانه تأکید کنند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در حد وظایف فرد هست را بگوییم نه آنکه وعده‌هایی رو اعلام کند که نتواند انجام دهد، تصریح کرد: نباید فریب وعده‌های پوچالی را در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا بخوریم.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه باید رأی درست و اصلح داده شود، اظهار کرد: از اکنون باید بررسی کرد که نامزدها خود را چگونه معرفی می‌کنند و وظیفه جامعه نخبگان و دانشگاهیان روشنگری و بررسی اصولی نامزدها است.

وی ادامه داد: کسی که به دنبال کوبیدن افراد است نمی‌تواند نامزد اصلح باشد و باید با رأی ندادن به چنین فردی، وی را بکوبیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با گرامیداشت ورود پیکر شهدای گمنام به استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: اگر رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و رشادت‌های شهدا نبود، امروز باید به وابستگی‌مان به یگانگان ادامه می‌دادیم.

وی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع)، اضافه کرد: اسلام تجدیدکننده حیات علوم و امام صادق(ع) با پرورش شاگردانی چون جابر ابن حیان تأثیر شگرفی در علم شیمی داشت پس چرا نباید خودمان را بشناسیم و به آن ببالیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه امام صادق(ع) در هوای گرم مدینه همواره به کشاورزی می‌پرداخت، ابراز کرد: امام صادق(ع) در دوران کم شدن آذوقه الگویی مناسب برای همگان شد و باید از آن درس گرفت.

وی با اشاره به اینکه در زمانی که قیمت گندم بالا رفته بود این امام بزرگوار گندم‌های منزل خود را روانه بازار کرد تا قیمت آن کاسته شود، عنوان کرد: در دنیای امروز هرکسی جای امام صادق(ع) بود، خود شروع به خرید می‌کرد درحالی‌که باید این اقدام امام بزرگوار را الگو قرار داده و به‌نوعی با کمک مردم می‌توان قیمت‌ها را کاهش داد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه باید به‌جای فرهنگ ذخیره کردن به سمت فرهنگ کمک به یکدیگر پیش رویم، خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان در مواجه با شایعه افزایش قیمت بنزین صف‌های طویلی درست شد مگر پر کردن یک باک بنزین چه گرهی از مشکلات می گشاید؛ این‌چنین فرهنگ‌هایی به کمک جامعه نمی‌آید و به‌دوراز فرهنگ اسلامی است.