دریا نیوزآزمون استخدامی آتش نشانی های هرمزگان برگزار شد

دریا نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: آزمون استخدامی آتش نشانی های استان هرمزگان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر گذشته(هفتم تیر ماه) در بندرعباس برگزار شد

، 10:51   /   کد خبر: 34043   /   تعداد بازدید: 448


دریا نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: آزمون استخدامی آتش نشانی های استان هرمزگان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر گذشته(هفتم تیر ماه) در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، رضا مدرس با اعلام این خبر افزود: بیش از دو هزار و ۸۰۰ داوطلب در این آزمون به رقابت پرداختند که در نهایت از میان پذیرفته شدگان ۹۰ نفر واجد شرایط به صورت پیمانی استخدام می‌شوند.

وی اضافه کرد: این آزمون استخدامی برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل عملیاتی آتش نشانی شهرداری‌های استان از محل سهمیه استخدامی شماره ۷۱۱۳۰۴ در تاریخ 97/12/19 سازمان اداری و استخدامی کشور و مجوز سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس است.

مدرس در رابطه با لیست مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها انجام شده، بیان کرد: آتش‌نشان، کاردان آتش‌نشان، راننده خودرو تندرو سنگین و کارشناس آتش‌نشان مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: همچنین آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می‌شود که آزمون علمی به صورت کتبی و سوالات چهار جوابی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر گذشته برگزار شد که هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط نیز یک سوم امتیاز منفی دارد.

وی تاکید کرد: حد نصاب قبولی در آزمون علمی، بر اساس شغل محل‌ها تعیین می‌شود و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت در این مرحله به آزمون عملی راه می‌یابند و امتیاز آزمون علمی بر اساس ۴۰ درصد نمره عمومی و ۶۰ درصد نمره اختصاصی محاسبه می‌شود.