دریا نیوزمدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد: ثبت 937 مورد گازگرفتگی حیوانات و دو فوتی در هرمزگان

، 11:54   /   کد خبر: 34025   /   تعداد بازدید: 223


دریا نیوز: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: در سه‌ماهه نخست سالجاری 937 مورد گازگرفتگی حیوانات در مراکز درمانی استان هرمزگان به ثبت رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در سال گذشته تعداد 3 هزار و 623 مورد گازگرفتگی حیوان در استان هرمزگان ثبت شد.

وی با بیان اینکه از این تعداد 70 درصد مربوط به گازگرفتگی سگ بود، تصریح کرد: 2 هزار و 759 مورد گازگرفتگی سگ در سال گذشته نیز ثبت شد که همگی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

این مقام مسئول ادامه داد: در سال 97 موردی فوتی یا بیماری هاری نداشتیم و همگی تحت مداوای پزشکان قرار گرفته و ترخیص شدند.

نوروزیان با اشاره به اینکه در سه‌ماهه نخست سال گذشته 728 مورد گازگرفتگی سگ در استان هرمزگان ثبت شد، اضافه کرد: از این تعداد 510 مورد گازگرفتگی سگ بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان با بیان اینکه در سه‌ماهه نخست سالجاری 937 مورد گازگرفتگی حیوانات در مراکز درمانی استان هرمزگان به ثبت رسید، خاطر نشان کرد: از این تعداد 660 مورد مربوط به گازگرفتگی سگ بوده است.

وی در پایان با بیان اینکه در گازگرفتگی های امسال موردی بیماری هاری نداشتیم، ابراز کرد: در سالجاری به دلیل گازگرفتگی روباه یک مورد در بندرلنگه و به دلیل گازگرفتگی سگ یک مورد در قشم فوت کردند.