دریا نیوزاحمد مرادی نماینده مردم بندرعباس: دولت باید قبل از آغاز سال تحصیلی سرانه آموزشی استان را اصلاح کند

دریا نیوز: احمد مرادی نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: سرانه فضای آموزشی و امکانات مورد نیاز برای هر دانش آموز ایرانی دارای استاندارد مشخص است

، 07:44   /   کد خبر: 34020   /   تعداد بازدید: 478


دریا نیوز: احمد مرادی نماینده مجلس در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: سرانه فضای آموزشی و امکانات مورد نیاز برای هر دانش آموز ایرانی دارای استاندارد مشخص است. متاسفانه ثبت نام و حضور دانش آموزان افغانستانی در سرانه امکانات آموزشی استان دیده نشده است و این امر در سال تحصیلی قبل موجب ازدحام دانش آموز در برخی مدارس و ضعف در آموزش سایر محصلین شد که پیش بینی می شود در سال جدید به این تعداد اضافه شود و موجبات نگرانی خانواده ها برای تحصیل فرزندانشان را فراهم نموده است. از طرفی برخی از دانش آموزان افغانستانی بازمانده از تحصیل هستند و گاهاً مشاهده می گردد دانش آموزی با چند سال سن بالاتر با سایر دانش آموزان در یک کلاس حضور دارد.

به گزارش خبرنگار دریا؛ مرادی نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید هرچه سریعتر پیش بینی لازم برای سال تحصیلی جدید صورت پذیرد گفت: سالهاست که ما میزبان برادران و خواهران مسلمان افغان هستیم و بنده به هیچ عنوان مخالف تحصیل دانش آموزان عزیز افغانستانی نیستم، اما باید دغدغه خانواده ها را نیز مدنظر قرار داد. قطعاً اجحاف در حق دانش آموزان ایرانی و محروم نمودن آنان از سرانه ی آموزشی استاندارد در آینده ممکن است تبعات بیشتری به همراه داشته باشد. ضمن اینکه سازمان ملل برای ساخت مدارس اختصاصی مهاجرین، اعتباراتی را اختصاص داده است که متاسفانه ساخت آنها نیمه کاره مانده است، نباید تصور شود چون افغانستانی های مقیم هرمزگان تریبونی برای بیان مشکلاتشان ندارند مدیران می توانند تامین نیازمندی های آنها را به تاخیر بیاندازند.

لذا اینجانب از کلیه مسئولین امر در خواست دارم هرچه سریعتر نسبت به تکمیل و بهره برداری مدارس اختصاصی افاغنه مقیم استان اقدام نمایند تا دغدغه خانواده های ایرانی و افغانی برای تحصیل فرزندانشان حل شود در غیر این صورت به عنوان نماینده مردم، وزرای مربوطه را جهت تعیین تکلیف موضوع به مجلس دعوت می کنم.