دریا نیوزحمله یک سگ خیابانی به کودک ۴ ساله هرمزگانی

دریا نیوز: زمانی که محمد کودک ۴ ساله به همراه دوستان خود در محوطه شهرک پیامبر اعظم(ص) مشغول بازی بود مورد حمله یک سگ خیابانی قرار گرفت

، 13:40   /   کد خبر: 34019   /   تعداد بازدید: 224


دریا نیوز: زمانی که محمد کودک ۴ ساله به همراه دوستان خود در محوطه شهرک پیامبر اعظم(ص) مشغول بازی بود مورد حمله یک سگ خیابانی قرار گرفت.

این کودک در حالی که از ناحیه پهلو و پای راست دچار آسیب دیدگی شده بود به مجتمع آموزشی پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) انتقال داده شد.

مهرداد صیادی نیا متخصص جراحی مجتمع پیامبر اعظم(ص) با بیان اینکه بیمار بعد از ویزیت اولیه تحت شستشوی زخم و انجام سی تی اسکن شکم جهت بررسی خونریزی داخلی قرار گرفت گفت: با توجه به اینکه احتمال هار بودن سگ مطرح بود برای بیمار واکسیناسیون علیه هاری و مشاوره عفونی انجام شد، زیرا در شرایطی که احتمال هاری سگ مطرح باشد تنها راه نجات جان بیمار تزریق واکسن هاری است، چون اگر بیمار دچار هاری گردد به هیچ عنوان درمانی وجود ندارد.

 محمد نوروزی مسؤول واحد مدیریت بیماری‌های واگیر مجتمع پیامبر اعظم(ص) با بیان اینکه برای این کودک طبق دستور  واکسن کزاز، واکسن ضد هاری و سرم ضدهاری تزریق شده است افزود: از ابتدای سال جاری این سومین مورد حمله به انسان توسط سگ بود که به این مرکز مراجعه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۷ مصدوم با گاز گرفتگی توسط سگ مراجعه داشتند عنوان کرد: امسال سه مورد مراجعه داشته‌ایم که دو مورد آن در خرداد ماه سال جاری بوده است البته این آمار تنها مربوط به بیمارانی است که نیاز به اقدام جراحی و بستری داشته و به این مجتمع مراجعه کرده‌اند، حال آن که  تعداد بسیاری از این بیماران به صورت سرپایی به مرکز بهداشت جهت درمان مراجعه می‌کنند که  آمار آنها زیاد است.

به گزارش فارس، وی در خاتمه با عنوان اینکه باید در جهت حفظ امنیت شهروندان تدابیر لازم اندیشیده شود گفت: لازم است خانواده ها از خود و فرزندانشان در برابر سگ‌های خیابانی محافظت بیشتری کنند.