دریا نیوزجذب نیروهای بومی اولویت مهم صنایع مستقر در هرمزگان باشد

دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: صنایع مستقر در استان جذب نیروی های بومی را در اولویت قرار دهند

، 13:14   /   کد خبر: 34011   /   تعداد بازدید: 477


دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: صنایع مستقر در استان جذب نیروی های بومی را در اولویت قرار دهند.

به گزارش فارس، عباس میرزاد در دیدار با سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به ماموریت این اداره کل در پیگیری و صیانت از حقوق کارگران اظهار داشت: با توجه به تاکید و دستور دکتر همتی استاندار‌ محترم استان در خصوص حفظ اشتغال استان با برنامه ریزی مناسب از بیکاری نیروهای کارگری در واحد‌های تولیدی و صنعتی با توجه به شرایط خاص اقتصادی  جلوگیری شود.

وی در همین رابطه گفت:  واحد‌های تولیدی استان که به دلیل فشارهای اقتصادی دشمنان در معرض تعطیلی قرار دارند با اتخاذ تصمیمات مناسب و حمایتی از این واحدها حل شود تا جلو بیکاری نیروهای فعال در این واحدها گرفته شود.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به معضلات بیکاری در جامعه گفت: بیکاری عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه است و باید با بسیج امکانات و مدیریت امور از بیکاری افراد شاغل در واحد‌های تولیدی و صنعتی بخاطر تبعات مخرب بیکاری جلوگیری بعمل آورد.

میرزاد با تاکید بر شفافیت در روند استخدام نیروی انسانی مورد نیاز در صنایع استان، خاطرنشان کرد: با توجه به سوالات و ابهامات مطرح شده از سوی مردم در خصوص روند جذب نیروی انسانی مورد نیاز در صنایع استان بر نحوه استخدام در این صنایع نظارت صورت پذیرد تا حقی از کسی به ویژه نیروهای بومی ضایع نگردد.

وی در همین رابطه گفت: صنایع مستقر در غرب بندرعباس در جذب نیروی کار مورد نیاز جذب نیروهای بومی در اولویت قرار دهند تا مردم استان بیش از پیش از منافع استقرار بهره مند گردند.

سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: واحدهای صنعتی هرمزگان باید افراد بومی را در اولویت جذب نیروی استخدامی خود قرار دهند تا هرمزگانی ها بتوانند از منافع این صنایع در استان بهره مند شوند.