دریا نیوزآغاز سنجش نوآموزان دبستان و پیش دبستانی در هرمزگان

دریا نیوز: مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان از آغاز طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در هرمزگانی خبر داد

، 13:04   /   کد خبر: 34001   /   تعداد بازدید: 485


دریا نیوز: مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان از آغاز طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در هرمزگانی خبر داد.

 به گزارش خبرنگار دریا؛ موسی دادی زاده سرخایی در آیین نمادین افتتاح پایگاه شاهد ناحیه دو بندرعباس، افزود: این طرح از یکم تیرماه در 30 پایگاه در استان اجرایی می شود.

 وی ادامه داد: از این تعداد ۲۸پایگاه مقدماتی و ۲پایگاه تخصصی هستند که برابر دستورالعمل ها کار سنجش نوآموزان را بر عهده دارند.

 مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به جزییات طرح اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در اجرای این طرح حدود ۴۲هزار نوآموز درسطح استان در زمینه‌های شنوایی، بینایی، آمادگی تحصیلی و جسمانی مورد ارزیابی قرار گیرند.

 دادی زاده با بیان اینکه بیش از دو هزار کارشناس در پایگاه‌های سنجش فعالیت می‌کنند، گفت: سنجش نوآموزان دوره‌ی دبستان و پیش دبستانی از اول تیرماه تا اواخر شهریور در پایگاه‌های سنجش انجام می‌شود.

 این مسوول یادآور شد: هزینه سنجش هر نوآموز ۳۰هزار تومان است.

 مدیر کل آموزش وپرورش هرمزگان همچنین گفت: در پایگاه‌های سنجش نوآموزان و دانش آموزان از نظر بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و سایر موارد ضروری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

 دادی زاده اضافه کرد: در طرح سنجش سال گذشته، سه هزار و 423 نفر دیرآموز تشخیص داده شدند.

 وی ادامه داد: در این راستا 68 نفر تلفیقی در مدارس عادی، 48 نفر ارجاع به بهزیستی و 469 نفر به تحصیل در مدارس آموزش و پرورش استثنایی هدایت شدند.

 وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۱هزار نوآموز درهرمزگان سنجش شدند خاطرنشان کرد: امسال با توجه به آمار پیش بینی شده نوآموزان و دانش آموزان بدو ورود به دبستان تعداد پایگاه‌های سنجش افزایش یافته است.

 مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در پایان گفت: نوآموزانی که سال گذشته در دوره پیش دبستانی بودند و همه مراحل سنجش را کامل گذرانده اند نیاز به سنجش مجدد ندارند.