دریا نیوزکاهش ذخایر خونی هرمزگان در فصل تابستان

، 09:42   /   کد خبر: 33988   /   تعداد بازدید: 185


دریا نیوز: معاون فنی انتقال خون هرمزگان از کاهش ذخایر خونی استانی در فصل تابستان خبر داد .

به گزارش ایسنا، مدیرکل انتقال خون استان هرمزگان گفت: با توجه به گرمای هوا شمار مراجعه‌کنندگان خون به مراکز اهدای خون کاهش‌یافته است .

ایمان زارعی افزود: با ادامه این روند ذخایر خونی استان در چند روز اخیر با کاهش روبه‌رو می‌شود و اکنون به همه گروه‌های خونی در استان نیاز است .

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۳۰۰ هرمزگانی به در مراکز اهدای خون استان برای اهدای خون مراجعه کردند .

زارعی با بیان اینکه هرمزگان روزانه به‌طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد، اضافه کرد: حدود دو هزار بیمار خاص در استان وجود دارد و عمده مصرف خون در استان بیماران، در عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند .

وی با اشاره به اینکه شهروندان برای اهدای خون خود به مراکز خون‌گیری در شهرستان بندرعباس، بندرلنگه، قشم و میناب از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: مردان هر سه ماه یک‌بار و بانوان هر چهار ماه یک‌بار می‌توانند خون را اهدا کنند .

مدیرکل انتقال خون استان هرمزگان در پایان با اشاره به اینکه استان هرمزگان ۳۳ هزار و ۹۱۷ اهداکننده خون مستمر دارد، بیان کرد: بیشترین نیاز به گروه خونی +o است .