دریا نیوزهشدار هواشناسی نسبت به دمای ۵۰ درجه در هرمزگان

دریا نیوز: مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان از افزایش دما در نقاط استان خبر داد و گفت: مردم از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند
، 09:18   /   کد خبر: 33942   /   تعداد بازدید: 140


دریا نیوز: مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان از افزایش دما در نقاط استان خبر داد و گفت: مردم از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.
سعید رنجبر در گفت و گو با خبرنگار فارس از بندرعباس اظهار داشت: با تاثیر موج گرمایی در جنوب کشور شاهد افزایش قابل توجه دما در استان هرمزگان هستیم.

وی ادامه داد: این شرایط دمایی که از روز گذشته در استان هرمزگان آغاز شده طی امروز سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت و در اکثر نقاط هرمزگان به خصوص در مناطق شرقی شاهد ماندگاری هوای گرم و خشک خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان  تاکید کرد: در مناطق شرقی استان چون میناب و رودان بیشینه دما در محدوده ۵۰ درجه سلسیوس خواهد بود که به تدریج از روز چهارشنبه تا حدودی از میزان شدت گرما کاسته خواهد شد اما همچنان در استان بیشینه دما بالای ۴۰ درجه خواهد بود.

 رنجبر خاطرنشان کرد: این موج‌ها معمولا تکرار می‌شوند و با توجه به شدت گرما توصیه می‌شود در ساعات گرم روز بیماران، سالخوردگان و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری کنند.