دریا نیوزاستاندار هرمزگان تاکید کرد: ایجاد شرایط لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در شیلات

دریا نیوز: استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت های ویژه استان در بخش های مختلف کشاورزی به ویژه حوزه شیلات، گفت: باید شرایط لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه شیلات استان فراهم شود

، 11:56   /   کد خبر: 33932   /   تعداد بازدید: 658


دریا نیوز: استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت های ویژه استان در بخش های مختلف کشاورزی به ویژه حوزه شیلات، گفت: باید شرایط لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه شیلات استان فراهم شود.

فریدون همتی در دیدار با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در زمینه پرورش میگو و پرورش ماهی در دریا اهدافی در برنامه ششم توسعه تعریف شده که باید شرایط و زیرساخت های لازم برای تحقق این اهداف را فراهم کنیم.

وی در این دیدار گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح های پرورش میگو و پرورش ماهی در دریا با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی در هرمزگان ارایه کرد.

همتی در این نشست با اشاره به تلاش های در دست انجام به منظور مقابله با ملخ های صحرایی در استان هرمزگان، خواستار کمک بیشتر وزارت جهاد کشاورزی در راستای مقابله با این آفت نابودگر در زمین های کشاورزی استان شد.

پیگیری توسعه گلخانه های تولید محصولات کشاورزی، اجرای طرح های آبخیزداری، توسعه آبیاری تحت فشار، تخلیه نهاده‌های دامی در بنادر شهید رجایی و شهید باهنر و کمک به توسعه بنادر صیادی در هرمزگان از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار توسط استاندار هرمزگان بود.

حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز در این دیدار در راستای پیگیری و اجرای درخواست های مطرح شده از سوی استاندار هرمزگان، اعلام آمادگی کرد و دستورات لازم را به بخش‌های مرتبط این وزارتخانه صادر نمود.

در حال حاضر استان هرمزگان سالانه ۴هزار و ۵۰۰ تن ماهی پرورشی در دریا تولید می کند که ۵۰ درصد تولید ماهیان پرورشی در کشور را شامل می شود.