دریا نیوزاستقرار 572 پایگاه جمع آوری زکات فطریه

 دریا نیوز: معاون مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ه) هرمزگان از استقرار 572 پایگاه جمع آوری زکات فطریه در استان خبر داد

، 12:03   /   کد خبر: 33927   /   تعداد بازدید: 158


 دریا نیوز: معاون مشارکت های مردمی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ه) هرمزگان از استقرار 572 پایگاه جمع آوری زکات فطریه در استان خبر داد.

مهرداد تاجیک در گفت وگو با خبرنگار روزنامه دریا با اشاره به در پیش بودن عید سیعد فطر و لزوم جمع آوری زکات فطریه، اظهار داشت: 572 پایگاه در محل های برگزاری نماز عید در مصلی ها، مساجد ها، امامزاده ها و ... به منظور جمع آوری زکات فطریه مستقر می شوند.

تاجیک با بیان اینکه هر پایگاه دارای صندوق های مختلفی در جمع آوری زکات فطریه می باشد، افزود: این صندوق ها شامل؛ فطریه عام، سادات، کفاره عمد و کفاره غیر عمد می باشد.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد هرمزگان در خصوص زکات های که در هر شهر و روستا جمع آوری می شود،ابراز داشت: با توجه به رعایت موازین شرعی زکات های که جمع آوری می شود در کوتاه ترین زمان ممکن به بین ایتام، فقرا و نیازمندان همان شهرها و روستاها تقسیم می شود.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد هرمزگان با اشاره به اینکه متولی اصلی جمع آوری زکات دبیرخانه شورای زکات که مستقر در کمیته امداد کل می باشد، خاطرنشان کرد: سایر ارگان ها و موسسات می تواند با مراجعه به این دبیرخانه نسبت به اخذ مجوز به جمع آوری زکات فطریه در سطح استان اقدام کنند.

تاجیک به زکات فطریه جمع آوری شده در سال 97 پرداخت و بیان داشت: پنج میلیارد 600 میلیون تومان در سال گذشته در استان جمع آوری شد.