دریا نیوزاستاندار هرمزگان خبر داد: صادرات 2 میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی در هرمزگان

دریا نیوز: استاندار هرمزگان گفت: سال گذشته با وجود تمامی مشکلاتی که وجود داشت بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی استان هرمزگان انجام شد

، 11:59   /   کد خبر: 33912   /   تعداد بازدید: 980


دریا نیوز: استاندار هرمزگان گفت: سال گذشته با وجود تمامی مشکلاتی که وجود داشت بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی استان هرمزگان انجام شد.

به گزارش فارس، فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان با اشاره به وضعیت و اقدامات اقتصادی صورت گرفته در این استان، اظهار داشت: سال گذشته با وجود تمامی مشکلاتی که وجود داشت بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی استان هرمزگان انجام شد که اقدام بسیار بزرگی بود.

وی ادامه داد: توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی در این استان با رفع موانع و همچنین فعال شدن بنادر کوچک صورت گرفت و برای سال‌جاری نیز سه و نیم میلیارد دلار صادرات کالای غیر نفتی را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

استاندار هرمزگان تأکید کرد: همه باید در راستای رفع موانع صادرکنندگان تلاش کنیم، چون رونق و نشاط در حوزه صادرات به معنای فعال بودن تولید است.

وی گفت: اقدامات خوبی صورت گرفت تا کارها برای صادرات کالا در هرمزگان روان شود و شاهد جهش خوبی در این حوزه بوده‌ایم.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان نیز بیش از ۲۴۰تفاهم‌نامه با سرمایه‌گذاران امضا شد که دستگاه‌های مرتبط باید به طور منظم اجرای آنها را پیگیری کنند.

همتی بیان داشت: برای سال جاری ایجاد ۳۰ هزار شغل جدید در هرمزگان هدف‌گذاری شده و در حوزه اشتغال فراگیر روستایی نیز اقدامات خوبی در حال انجام است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: در سال‌جاری سیاست ما این است که در حوزه اقتصاد با جدیت اقدامات پیگیری و اجرایی شود و در کنار آن با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه امسال، در حوزه سیاسی نیز باید ایجاد نشاط و تلاش در راستای برگزاری انتخاباتی باشکوه و با مشارکت حداکثری مردم در دستور کار باشد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: باید تلاش کنیم تا سال ۹۸ سالی پر رونق برای هرمزگان در عرصه اقتصادی و با نشاط در حوزه سیاسی باشد.