دریا نیوزسنجش 42 هزار نوآموز هرمزگانی در 28 پایگاه

دریا نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان، 42 هزار نوآموز تست‌های لازم را برای تعیین میزان سلامت خود جهت آغاز سال تحصیلی بگذرانند

، 14:47   /   کد خبر: 33901   /   تعداد بازدید: 164


دریا نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان، 42 هزار نوآموز تست‌های لازم را برای تعیین میزان سلامت خود جهت آغاز سال تحصیلی بگذرانند.

به گزارش فارس، موسی دادی‌زاده سرخایی در اولین جلسه ستاد سنجش نو آموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با اشاره به ضرورت و اهمیت این طرح اظهار داشت: برای امر خطیر سنجش تحصیلی تمام تلاش باید بر این باشد که علاوه بر کمیت، با تشکیل تیم‌های ناظر تخصصی بر کیفیت سنجش نوآموزان هم افزوده شود.

وی افزود: سال گذشته 41 هزار و  78 نفر در طرح سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد 3423 نفر دیرآموز، 295 نفر ثبت نام در مدارس استثنایی و 48 نفر به بهزیستی معرفی شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنین گفت: در سال جاری 28 پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان خواهیم داشت که نسبت به سال گذشته سه پایگاه به شهرهای بندرعباس، قشم و میناب اضافه شده است.

دادی‌زاده با تاکید بر اهمیت این طرح و ضرورت مشارکت خانواده‌ها، بیان کرد: آمادگی تحصیلی، بینایی، شنوایی، دید رنگ، تست گفتاری، قد، وزن و توده بدنی، قد به سن، اختلال پوست و مو، دهان و دندان و وضعیت حرکتی این امکان را فراهم خواهد کرد که با تشخیص به‌موقع دانش‌آموزان با مشکل متعدد تحصیلی و سلامت جسمانی روبرو نشوند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه تحقق عدالت آموزشی برای خانواده ها و دانش آموزان، از اهداف مهم این طرح است، خاطرنشان کرد: رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها که ریاست ستاد سنجش شهرستان و منطقه را بر عهده دارند با برگزاری جلسات ستاد شهرستانی با همکاری شبکه‌های بهداشت، فرایند سنجش نوآموزان را به بهترین نحوه مطلوب اجرایی کنند.