دریا نیوزنماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت : اعزام حدود 1500 زائر هرمزگانی به حج تمتع

دریا نیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حدود 1500 زائر هرمزگانی در حج تمتع امسال حضور دارند که 1.5 درصد از کل زائران ایرانی را تشکیل می‌دهد

، 14:22   /   کد خبر: 33896   /   تعداد بازدید: 168


دریا نیوز: نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حدود 1500 زائر هرمزگانی در حج تمتع امسال حضور دارند که 1.5 درصد از کل زائران ایرانی را تشکیل می‌دهد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب در نخستین همایش متمرکز زایرین اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ به میزبانی جزیره قشم، اظهار داشت: حدود یک هزار و 500 زائر هرمزگانی به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این رقم بیش از 1.5 درصد از کل زائرین کشور را تشکیل می‌دهد، افزود: 86 هزار و 550 زائر در قالب 572 کاروان در حج تمتع امسال از سراسر میهن اسلامی اعزام می‌شود که 9 کاروان آن به هرمزگان اختصاص دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: 450 نفر از زائران از جزیره قشم هستند و برای هر کاروان ۱۲ نشست آموزشی توجیهی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب ادامه داد: امسال برای نخستین بار تمامی پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود و می‌تواند آسایش خیال زائران را تقویت کند.