دریا نیوزاستاندار هرمزگان: بکارگیری بخش خصوصی راه نجات اقتصاد کشور است

دریا نیوز: استاندار هرمزگان، بکارگیری بخش خصوصی را راه نجات کشور دانست و گفت: استان هرمزگان در شاخص‌های امنیت یکی امن‌ترین استان‌ها در کشور است

، 14:19   /   کد خبر: 33875   /   تعداد بازدید: 1148


دریا نیوز: استاندار هرمزگان، بکارگیری بخش خصوصی را راه نجات کشور دانست و گفت: استان هرمزگان در شاخص‌های امنیت یکی امن‌ترین استان‌ها در کشور است.

به گزارش خبرنگار دریا، دکتر فریدون همتی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در تالار شهید آوینی اظهارداشت: استان هرمزگان از لحاظ امنیتی جزو استان‌های خوب بوده و سطح امنیت در استان ارتقاء پیدا کرده که نشان از زحمات دستگاه قضا و شورای تامین استان است.

وی ادامه داد: در استان شورای اقدام را تشکیل داده‌ایم و برای موضوعات خاص که باید تصمیمات سریع گرفته شود تصمیمات خوبی اتخاذ شده که نتایج خوبی را هم به دست آورد.

همتی تاکید کرد: اطمینان داریم با نگاه جدیدی که حجت الاسلام رئیسی در رأس دستگاه قضا دارد بسیار برای ما کارگشا است و امروز ما باید با تصمیمات متناسب شرایط روز مخصوصا در حوزه اقتصاد به جنگ دشمن برویم.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: کم‌توجهی باعث شده که یک نظام توزیع دقیق در کشور  نداشته باشیم  و عملیات توزیع از تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده مختل شود و در بحث نفت کاملا کم توجهی کرده‌ایم. باید امروز با بستن شیر نفت، دنیا را تهدید می‌کردیم.

وی تاکید کرد: کشور باید به سمت اقتصاد بدون نفت پیش برود و درآمد حاصل از فروش نفت در صندوق توسعه استفاده شود.

همتی ابراز داشت: برای سال‌جاری، ۳/۵میلیارد دلار هدف‌گذاری برای صادرات در هرمزگان کرده‌ایم و از سال ۹۵ تاکنون پیشرفت بسیاری در این حوزه داشتیم و کسانی که در این مسیر هستند به شدت نیاز به حمایت دارند.

استاندار بیان کرد: امروز راه نجات کشور در فعال‌سازی بخش خصوصی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی است.

وی اضافه کرد: ریسک مدیریتی یک سرمایه است و نیاز به مدیرانی شجاع داریم تا کشور جهش پیدا کند و بسیاری از قوانین دست و پاگیر مخصوص دوران جنگ اقتصادی نیست.