دریا نیوزسرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تاکید کرد: بکارگیری ظرفیت آموزش و پرورش در اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی

دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بکارگیری ظرفیت آموزش و پرورش در اجرای طرح مرتبط با کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد

، 12:39   /   کد خبر: 33863   /   تعداد بازدید: 1092


دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان بر لزوم بکارگیری ظرفیت آموزش و پرورش در اجرای طرح مرتبط با کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش فارس، ایرج حیدری در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان با اشاره به اهمیت کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: کلیه دستگاه‌های اجرایی استان از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی به ویژه کاهش آسیب‌های اجتماعی برخوردارند.

وی افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی استان با حساسیت ویژه و با تکلیف نسبت به انجام رسالت‌های خود در حوزه آسیب‌های اجتماعی اقدام کنند تا شاهد خروجی مناسبی در این حوزه باشیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: اگر کلیه دستگاه‌های اجرایی با بسیج حداقل امکانات خود در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود کنند شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف خواهیم بود.

حیدری با تاکید بر بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط با آسیب‌های اجتماعی گزارش عملکرد خود را به استانداری منعکس و این عملکرد به صورت دقیق پس از دریافت بررسی و نقاط قوت و ضعف احصا شود.

وی اظهار داشت: کلیه دستگاه‌های اجرایی که در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالاند با وجود تفاوت ماموریت‌ها و وظایف یک هدف را دنبال می‌کنند که نشاط و سلامت اجتماعی بر پایه ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: کلیه دستگاه‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی با وجود تفاوت ماموریت‌ها موضوع مهم وحدت رویه و هم‌افزایی در این حوزه را با جدیت دنبال کنند.

حیدری با اشاره به ظرفیت‌های آموزش و پرورش در حوزه آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: آموزش و پرورش با توجه فراگیری آن و اینکه اکثر خانواده‌ها با این مجموعه در ارتباط هستند پتانسیل بسیار خوبی جهت برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است که ضروری است دستگاه‌های اجرایی ذیربط از این ظرفیت نهایت بهره را ببرند.

حیدری در همین رابطه خاطر نشان کرد: نقش معلمان در کاهش آسیب اجتماعی و فرهنگی با توجه به اثرگذاری بالایی که این قشر بر روی دانش‌آموزان دارند بسیار بالاست و از این ظرفیت نباید غفلت کرد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برنامه‌های نشاط اجتماعی در مدارس استان برپایه ارزش‌ها و هنجارهای اجتماعی جامعه نیازمند تقویت است تا دانش‌آموزان با روحیه شاداب‌تری در این محیط‌ها حضور یابند.

وی خاطرنشان کرد: اداره‌کل ورزش و جوانان استان توسعه ورزش‌های همگانی و محله ای را در تمام نقاط شهری و روستایی استان با هدف افزایش نشاط اجتماعی دنبال کند.

حیدری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های عملیاتی خود را در حوزه ایجاد نشاط و سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری منعکس کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان دستگاه‌های اجرایی ذیربط برنامه‌ریزی مناسبی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان و خانواده‌ها در فصل تابستان تدوین و عملیاتی کنند.

وی تصریح کرد: اقدامات بسیار خوبی توسط برخی دستگاه‌های اجرایی نظیر دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و آموزش و پرورش در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی در هرمزگان صورت پذیرفته که نیازمند تداوم و پیگیری جدی برای رسیدن به اهداف مورد نظر در این حوزه است.