دریا نیوزنماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تاکید کرد: لزوم تبیین گام دوم انقلاب و بیان احکام خمس در منابر

 دریا نیوز: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس بر لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و بیان احکام خمس بر منابر تاکید کرد

، 12:40   /   کد خبر: 33862   /   تعداد بازدید: 1029


 دریا نیوز: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس بر لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و بیان احکام خمس بر منابر تاکید کرد.

به گزارش فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی در جمع طلاب، روحانیون و نخبگان حوزه اظهار داشت: کارها بیشتر با تبادلات فکری  برنامه‌ریزی می‌شود و با ذهنیات هیچ وقت کاری انجام نمی‌شود بلکه با واقعیات است که کار انجام می‌شود.

 وی در ادامه با اشاره به اهمیت خمس تاکید کرد: اگر جریان خمس در کشور به خوبی  راه بیفتد این دولت است که به ما نیاز خواهد داشت نه اینکه ما به دولت نیاز داشته باشیم.

رییس شورای عالی حوزه‌های علمیه استان هرمزگان تاکید کرد: طلاب و روحانیون پس از نماز در مساجد، بر روی منابر بحث‌های خمس و زکات را بیان کنند.

وی براز داشت: خمس را به درستی تبلیغ نکرده‌ایم. مردم مسلمان هستند و در صورت تبیین صحیح این موضوع برای آنان، بدون شک عمل خواهند کرد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی تصریح کرد:  مردم ما از مسائل شرعی را به درستی بلد نیستند و باید بعد از نمازها چند  مسئله شرعی را برای مردم  بیان کنید.

نماینده ولی فقیه در استان ابراز داشت: گاهی مواقع خود مردم باعث گرانی‌ها می‌شوند. مدیریت دولت در این زمینه اشتباه است اما مردم هم مقصر هستند و نباید  برای خرید شکر صف بکشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه باید به اسلام عمل کنند و از برخی انتقادات و تخریب‌های بی‌مورد بپرهیزند و بیانیه گام دوم انقلاب را بخوانند و در کنار عمل، آن را برای مردم تبیین کنند.