دریا نیوزرئیس مرکز بهداشت بندرعباس : معدوم‌سازی 529 کیلوگرم مواد خوراکی غیر بهداشتی در بندرعباس

دریا نیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: با آغاز طرح سلامت در ماه رمضان بیش از 2 هزار مورد بازدیداز اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی و اغذیه فروشی ها شهرستان بندرعباس صورت گرفته و 529 کیلوگرم مواد خوراکی غیر بهداشتی معدوم شد

، 12:36   /   کد خبر: 33861   /   تعداد بازدید: 206


دریا نیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس گفت: با آغاز طرح سلامت در ماه رمضان بیش از 2 هزار مورد بازدیداز اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی و اغذیه فروشی ها شهرستان بندرعباس صورت گرفته و 529 کیلوگرم مواد خوراکی غیر بهداشتی معدوم شد.

یحیی میرزاده در حاشیه کارگروه سلامت بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار فارس با اشاره به اینکه بازرسی‌ها از اماکن و اغذیه فروشی‌ها در ماه رمضان تشدید می‌شود، اظهار داشت: همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان و با توجه به استفاده مردم از خوراکی‌ها در این ماه، تیم‌های بازرسی سلامت محیط نیز آمادگی بیشتری را برای کنترل سلامت محیط اماکن تهیه و توزیع موادخوراکی خواهند داشت.

وی در خصوص اقدامات صورت‌گرفته مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس در ماه مبارک رمضان، افزود: از آغاز طرح سلامت ویژه ماه مبارک رمضان از 14 اردیبهشت 98 در سطح شهرستان تاکنون، 2 هزار و 123 مورد بازدید توسط کارشناسان سلامت محیط صورت گرفته است و این بازدیدها تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه تیم‌های ثابت و سیار سلامت محیط، به صورت مستمر از اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی بازدید می‌کنند، گفت: حضور بازرسان و کارشناسان سلامت محیط در اماکن تهیه و توزیع مواد خوراکی به صورت مستمر در حال انجام است و در صورت تماس و گزارشات مردمی با سامانه 190 سلامت محیط به صورت ویژه حضور خواهند داشت.  

میرزاده با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح سلامت رمضان در راستای حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان خواهد بود، خاطر نشان کرد: انتظار داریم مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در اسرع وقت با سامانه 190 تماس حاصل کنند و کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط را از تخلف بهداشتی در سطح شهرستان چه در تهیه و چه در توزیع مواد خوراکی آگاه سازند.

وی افزود: همچنین در راستای کاهش و کنترل بیماری‌های مرتبط با آب و موادخوراکی  2 هزار و 271 مورد کلرسنجی، 111 مورد نمونه‌برداری غذا صورت گرفته است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با توصیه به اینکه در ماه رمضان، به هیچ وجه از دستفروشان، مواد خوراکی خریداری نکنید، ابراز داشت: اقلام خوراکی که در چرخه مجوزهای بهداشتی نباشند، مورد تایید بهداشت نبوده و سلامت شهروندان را به مخاطره خواهد انداخت.  

میرزاده تصریح کرد: در ایام ماه رمضان با متخلفان و متقلبان بهداشتی برخورد قضائی خواهد شد، به طوری 8 مرکز در این مدت در سطح شهرستان بندرعباس تعطیل شده است، درصورت شناسایی مراکز تهیه مواد خوراکی غیرمجاز و بدون مجوز بهداشتی، توسط بازرسان پلمپ می‌شود و با آنها برخورد قضائی صورت خواهد گرفت.