دریا نیوزشورای اطلاع‌رسانی استان هرمزگان تشکیل و فعال می‌شود

دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با هدف تسریع در روند اطلاع‌رسانی در هرمزگان، شورای اطلاع رسانی استان به ریاست استاندار‌ تشکیل و فعال می‌شود

، 09:17   /   کد خبر: 33840   /   تعداد بازدید: 1087


دریا نیوز: سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: با هدف تسریع در روند اطلاع‌رسانی در هرمزگان، شورای اطلاع رسانی استان به ریاست استاندار‌ تشکیل و فعال می‌شود.

به گزارش فارس، ایرج حیدری در نشست با اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان و مدیران مسؤول خبرگزاری‌ها و نشریات استان هرمزگان با تبریک فرارسیدن هفته روابط عمومی، اظهار داشت: با هدف تسریع در روند اطلاع‌رسانی در استان شورای اطلاع رسانی استان به ریاست استاندار استان و دبیری اداره کل روابط عمومی استانداری و با حضور معاونین استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی تشکیل می‌شود.

وی در همین رابطه افزود: با تشکیل شورای اطلاع‌رسانی استان بسیاری از دغدغه‌هایی که اصحاب رسانه استان در خصوص دسترسی به اخبار و اطلاعات دارند مرتفع خواهد شد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: شورای اطلاع‌رسانی استان به معنای واقعی اهداف تشکیل آن را پیگیری کند تا مردم استان از ظرفیت این شورا بهره‌مند شوند.

حیدری با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: روابط عمومی‌ها پل ارتباطی دستگاه‌های اجرایی با جامعه و اصحاب رسانه و بالعکس هستند و نقش مهمی در انتقال به موقع اخبار و خدمات دستگاه به افکار عمومی دارند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: اگر دستگاهی موفق است بخشی از این موفقیت به روابط عمومی فعال و پویای آن برمی‌گردد.

وی در همین رابطه گفت: روابط عمومی‌ها در دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک ظرفیت و نیروی اثرگذار دستگاه عمل کنند و حضور پر رنگی در متن جامعه داشته باشند و اعتماد جامعه را نسبت به عملکرد دستگاه با انعکاس به موقع خدمات جلب کند.

حیدری تصریح کرد: روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی با استفاده از جایگاهی که برخوردارند و با استفاده از ظرفیت رسانه ها در انعکاس خدمات دستگاه‌های اجرایی که خدمات دولت و نظام است پویا و اثرگذار باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: اداره‌کل روابط عمومی استانداری هرمزگان پیگیر انعکاس عملکرد دستگاه‌ها به جامعه و برقراری ارتباط مستمر با مردم و اصحاب رسانه توسط روابط عمومی‌ها باشد.

وی با اشاره به دغدغه‌های مطرح شده از سوی اصحاب رسانه استان، خاطرنشان کرد: اداره‌کل روابط عمومی استانداری هرمزگان پیگیری مطالبات مطبوعات استان از دستگاه‌های اجرایی را با جدیت در دستور کار قرار دهد.

حیدری گفت: مطبوعات نیز در این شرایط اقتصادی با مسائل و مشکلاتی روبرو هستند و با برنامه ریزی باید تلاش کرد دغدغه های این صنف مرتفع شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطر نشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز پیگیری مطالبات و دغدغه‌های مطبوعات استان را در دستور کار قرار دهد و با ترتیب نشستی از نزدیک، شنونده دغدغه‌ها این صنف باشد.

مدیر‌کل روابط عمومی استانداری هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی مطبوعات استان، گفت: به زودی طی نشستی، رفع این مشکلات پیگیری خواهد شد.