دریا نیوزمدیرکل بازرسی استانداری هرمزگان : عرضه میوه و تره بار نیازمند نظارت بیشتر است

دریا نیوز: دیرکل بازرسی استانداری هرمزگان بر نظارت و کنترل قیمت‌های میوه و تره بار توسط دستگاه‌های متولی تاکید کرد

، 14:37   /   کد خبر: 33826   /   تعداد بازدید: 908


دریا نیوز: دیرکل بازرسی استانداری هرمزگان بر نظارت و کنترل قیمت‌های میوه و تره بار توسط دستگاه‌های متولی تاکید کرد.

به گزارش فارس، اصغر جهانگیری در بازدید و نظارت بر قیمت عرضه میوه و تره بار در میدان میوه و تره بار بندرعباس، اظهار داشت: متولیان امر نظارت و کنترل بازار میوه و تره بار استان باید علاوه بر کنترل قیمت‌ها، بر اقلام ضروری این بازار نیز نظارت داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید نظارت بر اقلام مورد نیاز بازار میوه و تره بار به‌گونه ای باشد که شاهد کمبود و یا نایاب شدن محصولی در بازار نباشیم و این بر عهده متولیان امر است.

مدیرکل بازرسی استانداری هرمزگان بر نیاز به وجود ساز و کار منطقی برای تعیین قیمت میوه و تره بار در استان تاکید کرد و گفت: نباید قیمت میوه و تره بار دست‌خوش طمع افراد سودجو شود و باید ساز و کار مناسبی برای قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی تعریف شود.

جهانگیری اضافه کرد: کوتاه‌سازی دست دلالان و سودجویان و نظارت و کنترل بیشتر بر بازار میوه و تره‌بار استان امری ضروری است که باید انجام شود.

وی تاکید کرد: مردم از بازار افسار گسیخته میوه و تره بار شکایت دارند که باید این روند موجود مهار و کنترل شود تا بتوان رضایت مردم در این عرصه را کسب کرد.

مدیرکل بازرسی استانداری هرمزگان تصریح کرد: قیمت منطقی با نظارت قابل قبول است اما افزایش چند برابری یک محصول به بهانه‌های مختلف غیر قابل قبول است.

جهانگیری خاطر نشان کرد: به منظور ساماندهی و نظارت بیشتر بر بازار میوه و تره بار استان از این پس اداره‌کل بازرسی استانداری هرمزگان ورود و با متخلفین این عرصه برخورد خواهد کرد.

گفتنی است، طرح نظارت مستقیم اداره‌کل بازرسی استانداری هرمزگان با همکاری روابط عمومی استانداری، فرمانداری بندرعباس و جمعی از متولیان امر از امروز صبح آغاز شد.