دریا نیوزمعاون میراث فرهنگی هرمزگان:معبد هندوهای بندرعباس با یک میلیارد ریال مرمت می شود

دریا نیوز: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: امسال یک میلیارد ریال برای مرمت معبد هندوهای بندرعباس اختصاص یافت که عملیات اجرایی آن در ماه های آینده پس از عقد قرار داد با پیمانکار آغاز می شود

، 14:34   /   کد خبر: 33824   /   تعداد بازدید: 228


دریا نیوز: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: امسال یک میلیارد ریال برای مرمت معبد هندوهای بندرعباس اختصاص یافت که عملیات اجرایی آن در ماه های آینده پس از عقد قرار داد با پیمانکار آغاز می شود.

عباس نوروزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرمت امسال معبد هندوها با هدف موریانه زدایی انجام می شود. وی اشاره کرد: در این مرمت بهبود تاسیسات برق و روشنایی، لجن برداری چاه معبد هندوهای بندرعباس و همچنین رسیدگی به محوطه آن مد نظر قرار دارد. قرار بوده هندی ها در مرمت معبد هندوهای بندرعباس مشارکت کنند که معاون میراث فرهنگی این اداره کل توضیحی در این خصوص نداد. مرمت این معبد در سال های گذشته جزو پر حاشیه ترین مرمت های آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و هنوز حساسیت های فراوانی پیرامون آن وجود دارد. اتاق نقاشی معبد هندوها در سال های گذشته محل استراحت گارد حفاظت این معبد بود که پس از پی گیری های رسانه ها جا به جا شد.