دریا نیوزمدیرکل انتقال خون هرمزگان:اهدای خون هیچ مشکلی برای روزه گرفتن ایجاد نمی‌کند

دریا نیوز: مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: اهدای خون هیچ مشکلی برای روزه گرفتن ایجاد نمی‌کند و شهروندان اهدای خون را به شب‌های قدر موکول نکنند، زیرا نیاز به خون در استان همیشگی و روزانه است

، 14:31   /   کد خبر: 33823   /   تعداد بازدید: 244


دریا نیوز: مدیرکل انتقال خون هرمزگان گفت: اهدای خون هیچ مشکلی برای روزه گرفتن ایجاد نمی‌کند و شهروندان اهدای خون را به شب‌های قدر موکول نکنند، زیرا نیاز به خون در استان همیشگی و روزانه است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ایمان زارعی با اعلام این خبر افزود: هرمزگان روزانه به طور متوسط به ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد خون نیاز دارد.

وی با بیان اینکه مردان هر سه ماه یکبار و بانوان هر چهار ماه یکبار می‌توانند خون را اهدا کنند، تصریح کرد: مراکز انتقال خون هرمزگان، در ماه مبارک رمضان آماده خونگیری از شهروندان در ساعات پس از افطار هستند.

زارعی تصریح کرد: پایگاه مرکزی انتقال خون در بندرعباس، پایگاه‌های انتقال خون صبح‌ها از ساعت هشت تا سیزده و عصر‌ها از ۱۷ تا ۲۲ آماده پذیرش اهداکنندگان خون است.

مدیرکل انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه مرکز انتقال خون امام زاده سید مظفر (ع) بندرعباس نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای شهروندان است، خاطرنشان کرد: مراکز انتقال خون بندرلنگه و میناب نیز صبح‌ها از ساعت ۸ تا ۱۳ و شب‌ها از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۲ و ۳۰ آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون است و مرکز قشم نیز از ساعت ۲۰ تا ۲۳ فعالیت دارد.