دریا نیوزمدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان خبر داد: واگذاری اراضی « خواجه عطاء»و «سیم بالا» بندرعباس به ساکنان

دریا نیوز: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: دستگاه های متولی، حریم 60 متر دریا را اعلام کنند تا اراضی را به ساکنان واگذار کنیم

، 14:28   /   کد خبر: 33821   /   تعداد بازدید: 794


دریا نیوز: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: دستگاه های متولی، حریم 60 متر دریا را اعلام کنند تا اراضی را به ساکنان واگذار کنیم.

علی الهیاری در گفت و گو با خبرنگار روزنامه دریا با اعلام این خبر اظهار کرد: برخی از اراضی در حریم 60 متر دریا هستند که اگر حریم 60 متر اعلام شود، آماده واگذاری اراضی به ساکنان هستیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان افزود: در راستای واگذاری اراضی تحت مالکیت این نهاد به محرومین و نیازمندان بیان داشت: تعداد 120 خانواده که در نوار بلوار ساحلی که بیشتر آن ها در محلات خواجه عطا و سیم بالا بندرعباس که زمین های آن ها در مالکیت کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان قرار داشتند شناسایی شدند.

وی به برنامه ریزی و رایزنی های دو ساله این اداره کل با کمیته امداد امام خمینی (ره)کشور اشاره کرد و گفت: در نهایت موفق به کسب مجوز برای اعطای سند مالکیت این اراضی به ساکنان شدیم.

الهیاری به شرایط آسان واگذاری این اراضی به ساکنان ابزار داشت: آن دسته از ساکنان که مددجوی این نهاد باشند، اراضی به صورت کاملاً رایگان جهت اخذ سند واگذار می گردد.

به گفته ی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان به ساکنانی که مددجو این نهاد نیستند و متراژ زمین هایش تا 150 متر مربع باشد، از مجموع کل ارزش کارشناسی شده ی زمین از 70 درصد تخفیف برخودار خواهند شد و الباقی دیگر یک سوم نقد و باقی مانده به صورت اقساط سه ساله می تواند بهره مند شوند.

وی اضافه کرد: ساکنانی که متراژ زمین هایشان از 150 متر مربع بیشتر باشد، تا 150 متر به صورت 70 تخفیف محاسبه می شود و مازاد 150 متر از تخفیف 50 درصدی برخودار می شوند و الباقی دیگر یک سوم نقد و مابقی دیگر به صورت اقساط سه ساله می باشد.

الهیاری بابیان اینکه تاکنون به هشت خانواده که مدارک و تشکیل پرونده آن ها به اتمام رسیده است، از اعطای سندشان خبر داد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان با توجه به قرار گرفتن برخی از اراضی ساکنان در حریم 60 متر دریا اشاره کرد و گفت: این اراضی را نمی توانیم به ساکنان واگذار کنیم؛زیرا از نظر حقوقی مشکل دارد و اگر دستگاه های متولی،حریم 60 متر دریا رااعلام کنند که این زمین ها در حریم نیستند،این نهاد انقلابی آماده واگذاری اراضی به ساکنان است.