دریا نیوزبا حضور استاندار هرمزگان و مسوولان استانی؛ معلمان برتر هرمزگان تجلیل شدند

 دریا نیوز: همزمان با هفته معلم، مراسم استانی بزرگداشت و تجلیل از معلمان برتر استان با حضور استاندار هرمزگان، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ، نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان در سالن شهرک گاز بندرعباس برگزار شد

، 14:38   /   کد خبر: 33818   /   تعداد بازدید: 223


 دریا نیوز: همزمان با هفته معلم، مراسم استانی بزرگداشت و تجلیل از معلمان برتر استان با حضور استاندار هرمزگان، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان ، نمایندگان مجلس و جمعی از مسئولان در سالن شهرک گاز بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان،  فریدون همتی استاندار هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه جایگاه معلم از استاندار و نماینده مجلس هم بالاتر است، اظهار داشت: شاید هر کسی را بتوان به عنوان استاندار، فرماندار یا بخشدار منصوب کرد اما برای امر خطیر معلمی حتما باید شخص از اصالت معلمی برخوردار باشد و هر کسی را نمی‌شود در این جایگاه قرار داد.

 استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در بحث حمایت از آموزش و پرورش برنامه‌های خوبی در دستور کار است و با تمام توان آماده حمایت از این نهاد هستیم.

 احمد مرادی، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: برای رفع درصد بالایی از مشکلات معلمان، باید باور به جایگاه والای معلم را در بین مسؤولان عالی رتبه و دولت نهادینه کنیم.

 وی افزود: امروز معلمان دارای مشکلات معیشتی هستند و بسیاری از آن‌ها برای گذران امور معیشتی خود باید به صورت چند شغل، فعالیت داشته باشند پس نمی‌توانیم این انتظار را از آن‌ها داشته باشیم که بازده بالایی در بحث تربیت دانش آموزان داشته باشند و همه باید برای ارتقاء جایگاه معلم تلاش کنیم.

 حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی نیز ابراز داشت: معلمان اجازه ندهند تبلیغات مسموم، فضای کشور را آلوده کند چرا که گاهی آ‌ن‌قدر دشمن با تبلیغات فضا را آلوده می‌کند که همه آن را باور می‌کنند.

 وی تاکید کرد: دشمن فضایی را فراهم کرده که مشروعیت و مقبولیت ما را از بین ببرد و این وظیفه معلمان است که با بصیرت و آگاهی‌بخشی، نقشه دشمنان را نقش بر آب کنند.

 موسی دادی‌زاده، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز هرمزگان ضمن تبریک بزرگداشت هفته معلم گفت: جلسه ستاد بزرگداشت مقام معلم بعد از وصول بخشنامه در ۵ جلسه کاری نحوه انتخاب معلمان نمونه مشخص شد که 23 نفر معلم برتر انتخاب شدند.

 وی افزود: امسال ادارات و نهادهای دیگر هم برنامه هایی برای تجلیل از مقام معلمان برگزار کردند و بسیاری از مدیران ادارات با دعوت از معلمان دوران تحصیل خود از این جایگاه شامخ معلم تجلیل کردند.

 مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان خاطر نشان کرد: امسال به طور جداگانه از راهبران آموزشی و  معلمان چندپایه که در مناطق محروم در حال تدریس هستند نیز تقدیر و تشکر شده است.

آموزش و پرورش هرمزگان در ادامه با اشاره به اهم برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در هرمزگان خاطرنشان کرد: غبارروبی گلزار شهدا و تقدیر از خانواده شهدای فرهنگی ، برگزاری مراسم بزرگداشت مقام معلم در شهرستان ها و مناطق استان، شرکت در مراسم نماز جمعه ، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و اﺋمه جمعه شهرستان ها و مناطق، برگزاری مسابقات فرهنگی، ورزشی، انجام تست های سلامت، برگزاری مراسم تقدیر از آموزگاران عشق توسط مدیران کل و روسای سایر ادارات، همایش استانی بزرگداشت مقام معلم با تقدیر از معلمان برتر،  معلمان مدارس چندپایه ،پیشکسوتان فرهنگی و فرزندان معلمان شهید، برپایی نمایشگاه های مختلف فرهنگی- هنری،  و مراسم شب شعر فرهنگیان به عنوان بخشی از برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم در هرمزگان بود که با مشارکت پرشور فرهنگیان دانش آموزان اولیا و مربیان همراه بود.

 گفتنی است، در این مراسم از معلمان برتر، راهبران آموزشی ، معلمان چند پایه، پیشکسوتان و خانواده‌های شهدای فرهنگی تجلیل شد.