دریا نیوزسه میلیون وام بایک ضامن کارمند

دریا نیوز: با سه میلیون تومان نمی توان خانه های تخریب را نوسازی کرد. اگر راست می گویند، خودشان بیایند و خانه های تخریبی را با این مبلغ از نو بسازند

، 14:18   /   کد خبر: 33815   /   تعداد بازدید: 74


دریا نیوز: با سه میلیون تومان نمی توان خانه های تخریب را نوسازی کرد. اگر راست می گویند، خودشان بیایند وخانه های تخریبی رابا این مبلغ از نوبسازند.

برخی از اهالی محله آیت ا... غفاری بندرعباس که خانه های شان در بارندگی های اخیر تخریب شد و پس از رسانه ای شدن این موضوع، عنوان می کردند که از استانداری با آنها تماس گرفته اند و گفته اند به آنها سه میلیون تومان وام با یک ضامن کارمند برای تعمیر و بازسازی خانه های تخریبی شان می دهند.

آنها می گفتند مشخص نیست بر چه اساسی این مبلغ برآورد شده است که برای بازسازی سقف ودیوار خانه های تخریب شده که برخی بایستی بطورکامل بازسازی شوند که باسه میلیون تومان هیچ خانه ای را  نمی توان تعمیر کرد ودستمزد بنا هم نمی شود. ازآن طرف یک ضامن کارمند می خواهند که ما ضامن نداریم و سه میلیون تومان گره گشا نیست و انتظار داشتیم بیش از این مبلغ، تسهیلات بلاعوض به حادثه دیدگان بارندگی مانند استان های سیل زده پرداخت شود. در واقع تسهیلات حداقل بیش از ده برابر این مبلغ نیاز است تا بتوانیم خانه های مان را بازسازی کنیم و اتاق های تخریبی را تعمیر کنیم ویا از نوبسازیم.

ساکنان این محله از بی توجهی مسئولان نسبت به مشکلات شان بسیار گلایه مندند واین گلایه شان بحق می باشد. در یک دهه اخیر دهها گزارش های رسانه ای از مشکلات محله وبخصوص مشکلات مربوط به خانه های فرسوده، کوچه های تنگ وتاریک، لزوم جمع آوری معتادان و مواد ومشروب فروشان و درخواست راه اندازی ایستگاه پلیس در محله منتشر شده است که متاسفانه تاکنون اقدام مناسبی صورت نگرفته است.

دراین سال ها که درسایر محلات، ساکنان به راحتی اقدام به اخذ سند املاک شان می کردند و با استفاده از تسهیلات نوسازی اقدام به بازسازی خانه های شان می کردند، اما در محله شهناز، قیمت زمین برای سنددارشدن املاک را چندین برابر سایر محلات اعلام کردند وحتی اجازه ندادند که خانه ها بازسازی ویا تعمیر شوند وحالا خانه هایی با قدمت زیاد تا چهار، پنج، شش دهه در محله هستند که فرسوده هستند و اندک اندک درحال تخریب هستند و در بارندگی و سیل میزان خانه های تخریب شده افزایش یافته و در سال های اخیر برخی از ساکنان در زیر آوار خانه ها مصدوم شده اند ودرصورت عدم اقدامات مورد نیاز، مدفون شدن ساکنان در زیر آوار خانه های فرسوده دوراز انتظار نیست. دولت دراین بخش بایستی حمایت لازم وبراساس برآوردهای منطقی و واقعی داشته باشد‌ و با مبلغ سه میلیون تومان به واقع نمی توان خانه های تخریب شده را از بازسازی کرد. ازطرفی ساکنان محروم این محله خودشان هم توان تعمیر ونوسازی خانه های شان را ندارند و از ظرفیت خیرین نیز بایستی بهره برد.

گلایه دیگر ساکنان شهناز این است که برخی از خانه های محله را به عنوان خوابگاه معتادان در نظرگرفته اند که این پاتوق ها، نارضایتی ساکنان را نیز به همراه داشته است و واقع شدن آنها در وسط محله باعث شده که همسایگان از این وضعیت ناراضی شوند و فرزندان شان هرروز شاهد رفت وآمد معتادان و گاهی تزریق و استعمال موادمخدر هستند وپیگیری های شان هم تاکنون بی نتیجه مانده است.

علی زارعی/دریا