دریا نیوزشهردار منطقه2 بندرعباس در بازدید از این محله تاکید کرد: تهاتر، کلید قفل سنددارشدن خانه های "شهناز"

دریا نیوز: پس از آنکه تخریب خانه های محله آیت ا... غفاری (شهناز) بندرعباس پس از بارندگی های فروردین ماه و تخریب خانه مادر یک معلول در جمعه شب، در صدر اخبار رسانه های هرمزگان قرار گرفت، شهردار منطقه2 بندرعباس نیز در بازدید از این محله، از اجرای طرح بازگشایی شریان های اصلی ومعابر این محله خبر داد

، 14:10   /   کد خبر: 33814   /   تعداد بازدید: 908


دریا نیوز: پس از آنکه تخریب خانه های محله آیت ا... غفاری (شهناز) بندرعباس پس از بارندگی های فروردین ماه و تخریب خانه مادر یک معلول در جمعه شب، در صدر اخبار رسانه های هرمزگان قرار گرفت، شهردار منطقه2 بندرعباس نیز در بازدید از این محله، از اجرای طرح بازگشایی شریان های اصلی ومعابر این محله خبر داد.

مهدی رنجبری گفت: این بازگشایی در فاز اول در ضلع شمالی محله وبه مساحت دوهکتار انجام می شود.

به گفته وی، این طرح توسط سرمایه گذار بخش خصوصی انجام شده وبا ساکنان توافقات لازم صورت می گیرد.

رنجبری خاطرنشان کرد: در اجرای پروژه فوق از طریق سه روش و طرح کلیدبه کلید، خرید ملک ساکنان و توافق جهت واگذاری زمین با ساکنانی که در مسیر اصلاحات وبازگشایی قرار دارند، انجام می شود.

شهردار منطقه2 بندرعباس حفظ منافع و حقوق ساکنان را در اولویت اجرای طرح خواند و تاکید کرد: با مردم توافقات لازم با حفظ منافع شان انجام می شود و همکاری بیشتر مردم در میزان پیشرفت و تسریع در اجرای طرح بسیار اثرگذار است.

وی گفت: پس از اجرای اتمام طرح بازگشایی معابر و احداث خیابان های 24،20 و 16 متری در محله چاهستانی ها، سپس نایبند و دوراهی ایسینی، عملیات اجرایی بازگشایی معابر در محله آیت ا... غفاری را آغاز می کنیم.

رنجبری خواستارهمکاری بیشتر مردم در اجرای طرح های عمرانی و بازگشایی معابر در محلات شد.

شهردار منطقه2 بندرعباس درخصوص مشکلات مردم برای سنددارکردن املاک شان با نرخ های گرانی که شهرداری اعلام کرده است؛ اظهار داشت: اخذ این مبالغ براساس مصوبه شورای شهر می باشد و شهرداری نقشی ندارد ودرصورتیکه شورای شهر مصوبه دیگری را جهت اجرا به شهرداری داشته باشد، آن را اجرا می کنیم.

وی تایید نمود که بیشتر ساکنان محروم این محله توانایی پرداخت این مبالغ برای اخذ سند واستفاده از تسهیلات نوسازی خانه های فرسوده شان ندارند.

رنجبری با استقبال از اجرای شیوه تهاتر اراضی محله آیت ا... غفاری بندرعباس بین راه وشهرسازی و شهرداری هم گفت: با اجرای این طرح مانند محله چاهستانی ها، زمینه اخذ سند و نوسازی بافت فرسوده با استفاده از تسهیلات و اجرای طرح های عمرانی و... نیز افزایش خواهد یافت.

بازدید از محله

بازدید شهردار ومعاونین و مسئول روابط عمومی منطقه2 شهرداری بندرعباس از خانه مادرشهید عیسی نیکان آغاز شد که در بارندگی اخیر بخشی از منزل تخریب شده بود وقرار است توسط موسسه خیریه کمک رسانان بندرعباس به مدیرعاملی احمدمریدی زاده بخشی از خانه بازسازی شود که شهردار منطقه 2 نیز در زمینه تخریب و تخلیه نخاله های های ساختمانی و... قول همکاری داد.

رنجبری گفت: در صورت نیاز به هرنوع همکاری برای بازسازی خانه مادرشهید سرافراز اسلام شهید نیکان و تکریم این خانواده، آمادگی کامل وجود دارد واز مدیرعامل وخیرین موسسه خیریه کمک رسانان بندرعباس که بصورت آتش به اختیار موردتاکید رهبر معظم انقلاب و براساس احساس تکلیف که برای رضایت این مادر شهید وارد گود خدمت‌رسانی شده است، قدردانی نمود.

وی بر تکریم خانواده معظم شاهد وایثارگر تاکید نمود و اظهار داشت: خود را مدیون این عزیزان می دانیم و بایستی شان و جایگاه خانواده های شان حفظ شود وشهرداری در هر زمان ومکانی که بتواندهر خدمتی را به این بزرگواران انجام دهد، دریغ نخواهد کرد.

مادرشهید نیکان نیز باقدردانی از کسانی که به یاری این خانواده شهید شتافته اند، ازجمله خيران موسسه خیریه کمک رسانان بندرعباس، شهردار منطقه 2، رسانه ها و... گفت: انتظار دارم خانه ام بازسازی شود تا بتوانم در امنیت زندگی کنم و آسیبی نبینم.

وی گفت: در بارندگی فروردین ماه، سقف خانه ام در دو مرحله تخریب شد و نیاز به بازسازی دارد.

سرای محله

راه اندازی سرای محله دریکی از خانه های شهناز در کوچه بعثت 7 و واگذاری مدیریت این سرای محله به یکی از جوانان محله جهت برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی از دیگر اقدامات شهرداری منطقه2بندرعباس در این محله است که آغاز شد وانتظار می رود تعدادی از نوجوانان و جوانان و ساکنان محله از برنامه های این مرکز بهره مند شوند و گامی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در محله برداشته می شود.

"سعید منیری" معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه2بندرعباس نیز وعده نمود در پارک های محله و کنار مسجد سقاخانه ابوالفضل(ع) و یک پارک دیگر در این محله در چند روز آینده وسایل بازی برای تفریح کودکان نصب نماید و فضای سبز نیز اجرایی شود.

شهردار بندرعباس از تعدادی از خانه های تخریب شده در بارندگی اخیر ازجمله مادر یک معلول بازدید کرد و وعده داد شهرداری شرایط بازسازی را تسهیل خواهد نمود.

بازدید از معلولان

شهردار منطقه 2بندرعباس همچنین از مرکز نگهداری معلولان ذهنی حبیب بن مظاهر که در این محله واقع شده است و دارای 150معلول ذهنی شدید می باشد ونیازمند حمایت خیرین برای تامین پوشاک،موادغذایی، لباس و... می باشد و 60 پرسنل فرشته صفت به نگهداری از این معلولان مشغول هستند؛ بازدید کرد و وعده نمود بخشی از مشکلات این مرکز را در حوزه های مرتبط با شهرداری برطرف نماید.

گفتنی است شهردار بندرعباس همچنین از منزل پدرشهید غلام آبخون در محله سه زیارتان بندرعباس که مانند منزل مادرشهید نیکان در بارندگی تخریب شده بود؛ بازدید کرد و اعلام کرد: شهرداری نیز برای بازسازی این خانه تخریب شده همکاری لازم را خواهد داشت.

علی زارعی/دریا