دریا نیوزابلاغ دستورالعمل توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی

دریا نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی را برای اجرا به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

، 14:37   /   کد خبر: 33805   /   تعداد بازدید: 242


دریا نیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی را برای اجرا به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، در ابلاغیه سید عباس صالحی آمده است: در اجرای بند 5 از ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص تمرکز، توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی، دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی جهت اجرا ابلاغ می‌شود. معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی از مشارکت مسئولانه اهالی رسانه، خانه‌های مطبوعات و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها در تنظیم این دستورالعمل قدردانی می‌کند. بسیاری از نقطه‌نظرات اعلامی کارشناسان و اهالی مطبوعات در متن نهایی دستورالعمل، اعمال شده است. متن کامل دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی، در نشانی https://press.farhang.gov.ir قابل دریافت و مشاهده است. به گزارش ایرنا، اداره تمرکز و توزیع آگهی‌های دولتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی اطلاعیه و فراخوانی در سال 97 ضمن انتشار «دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار آگهی‌های دولتی» در اطلاعیه‌ای از صاحب‌نظران و فعالان عرصه رسانه خواست نظرات و پیشنهادهای خود درباره این دستورالعمل را تا اول اسفند، ارائه کنند. بند پنجم از ماده دو قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعیین ضوابط توزیع و نشر انواع آگهی‌های دولتی در داخل و خارج از کشور را از وظایف این وزارتخانه دانسته و بر تمرکز این امور در آن تصریح کرد. همچنین هیئت تخصصی دیوان عدالت اداری نیز به موجب دادنامه بیستم آبان 97 بر این موضوع صحه گذاشت. بر این اساس دستورالعمل اجرایی توزیع و انتشار این آگهی‌ها، به شرح پیوست ابلاغ شده و تمامی دستگاه‌های اجرایی و همچنین نشریات دارای مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات مکلف به اجرای این ضوابط شدند.