دریا نیوزمعاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی: نیروگاه کلاس F "هنگام" یک هزار مگاوات به ظرفیت برق منطقه اضافه می کند

دریا نیوز: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی کشور گفت: با راه اندازی نیروگاه کلاس F هنگام مقدار یک هزار مگاوات به ظرفیت برق منطقه در بندرعباس اضافه می شود

، 14:22   /   کد خبر: 33785   /   تعداد بازدید: 182


دریا نیوز: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی کشور گفت: با راه اندازی نیروگاه کلاس F هنگام مقدار یک هزار مگاوات به ظرفیت برق منطقه در بندرعباس اضافه می شود.

همایون حائری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس اظهار داشت: امروز از روند اجرایی و احداث نیروگاه کلاس F هنگام بازدید بعمل آمد.

وی افزود: این نیروگاه با مشخصات تشکیلاتی دو واحد گازی با ظرفیت تولید 370 مگاوات و همچنین واحد بخار با ظرفیت تولید 300 مگا وات با حمایت های وزارت نیرو در حال احداث می باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه این نیروگاه بالغ بر 900 مگاوات با راندمان بالای 57 درصد در منطقه در حال ساخت است،تصریح کرد: حدود هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق در منطقه اضافه می شود که در روند توزیع و مدیریت برق در هرمزگان کمک شایانی خواهد نمود.

حائری عنوان کرد: اولین واحد آن در تابستان و دومین واحد آن در پاییز سال جاری وارد مدار می شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص حمایت های وزارت نیرو از این استان گفت: وزارت نیرو حامی و پشتیبان مجموعه های خود بوده و در خصوص اعتبارات نیز حمایت هایی می شود تا این نیروگاه برقرار باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص تاخیر در روند اجرایی نیروگاه بندر کوهستک نیز سخن گفت و خاطر نشان کرد: مشکلاتی از سوی پیمانکار روسی طرف قرارداد پیش آمد که در حال مذاکره و حل مشکل هستیم ودر آینده ای نزدیک فعالیت نیروگاه کوهستک شهرستان سیریک را آغاز می کنیم.

حائری از تاسیس شرکت تعمیراتی در حوزه نیروگاه های برق در بندرعباس خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی وزرات نیرو تاسیس،تجهیز و بهره برداری از شرکت تعمیرات در بندرعباس است.