دریا نیوزمديرعامل آبفاي هرمزگان خبر داد: اجراي طرح‌هاي فاضلاب در چهار شهر هرمزگان

دریا نیوز:مديرعامل آبفاي هرمزگان با اشاره به اجراي طرح‌ فاضلاب در چهار شهر استان گفت: با تكميل طرح‌هاي جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب در شهرهاي بندرعباس(فاز دوم)، جاسك، ميناب و رودان حدود يك ميليون نفر در افق طرح از مزاياي آن بهره‌مند مي شوند

، 12:18   /   کد خبر: 33778   /   تعداد بازدید: 75


 دریا نیوز:مديرعامل آبفاي هرمزگان با اشاره به اجراي طرح‌ فاضلاب در چهار شهر استان گفت: با تكميل طرح‌هاي جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب در شهرهاي بندرعباس(فاز دوم)، جاسك، ميناب و رودان حدود يك ميليون نفر در افق طرح از مزاياي آن بهره‌مند مي شوند.

امين قصمي، مديرعامل آبفاي هرمزگان با بيان اين مطلب افزود: اين شرکت در حال حاضر 36 شهر و جزيره استان را با جمعيتي بالغ بر يك ميليون و 135 هزار نفر تحت پوشش دارد.

وي با تاکيد بر اينکه هم اكنون بيش از 527 هزار نفر از جمعيت استان معادل 57.5 درصد، از سيستم جمع آوري و تصفيه  فاضلاب بهره مندند، تصريح کرد: شش باب تصفيه خانه فاضلاب در شش شهر اين استان در حال بهره‌برداري است و طرح‌هاي فاضلاب در چهار شهر ديگر استان شامل؛ فاز دوم شهربندرعباس و شهرهاي جاسك، ميناب و رودان در حال اجراست.

قصمي اظهار داشت: مجموع اعتبارات مورد نياز براي اجراي طرح فاضلاب در شهرهاي مذكورحدود 11 هزار و 200 ميليارد ريال است.

 وي ادامه داد: با اجراي طرح‌هاي جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب در اين شهرها حدود يك ميليون نفر در افق طرح از مزاياي آن بهره‌مند خواهند شد.

مديرعامل آبفاي استان بيان داشت: براي اجراي اين طرح‌ها در شهرهاي مذکور تاكنون 23 كيلومتر خط انتقال و 914 كيلومتر شبكه اصلي و فرعي كار شده است و براي تكميل اين طرح ها نياز به احداث 468 کيلومتر شبکه اصلي، هفت واحد ايستگاه پمپاژ و 84 هزار انشعاب (192 هزار واحد) مي باشد.

وي در پايان بر ضرورت اجراي هر چه سريع تر طرح‌هاي فاضلاب با توجه به افزايش جمعيت و حفظ محيط زيست تاكيد كرد.