دریا نیوزبازگشایی 30 خیابان جدید در بندرعباس

دریا نیوز: شهردار بندرعباس گفت: از اواسط سال 92 تاکنون، بیش از 30 خیابان جدید در شهر بندرعباس بازگشایی شده که این یک دستاورد قابل توجه در راستای دستیابی به شعار توسعه متوازن محلات محسوب می‌شود

، 14:10   /   کد خبر: 33771   /   تعداد بازدید: 716


دریا نیوز: شهردار بندرعباس گفت: از اواسط سال 92 تاکنون، بیش از 30 خیابان جدید در شهر بندرعباس بازگشایی شده که این یک دستاورد قابل توجه در راستای دستیابی به شعار توسعه متوازن محلات محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، عباس امینی‌زاده در نخستین جلسه ستاد بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد و حاشیه‌نشین شهرداری بندرعباس در سال جاری، اظهار داشت: سال گذشته شهرداری بندرعباس در اجرای بازگشایی خیابان محله چاهستانی‌ها نشان داد که چه اندازه اهل کار بوده و گواه این مسئله تلاش شبانه‌روزی همکاران و سرعت قابل توجه در توافقات، عملیات عمرانی و انجام بقیه مراحل این پروژه بوده است.

وی افزود: در مناطق یک و سه نیز شاهد اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های بازگشایی معابر جدید بودیم که این اقدام در رونق‌بخشی و نظم‌دهی به بافت‌های ناکارآمد و فرسوده کمک قابل‌توجهی می‌کند.

شهردار بندرعباس، یکی از شعارهای اصلی این دوره مدیریتی را،«توسعه متوازن محلات» عنوان کرد و ادامه داد: باید تلاش کنیم تا از میزان 43 درصد بافت فرسوده شهر کاسته شود.

امینی‌زاده با بیان اینکه امسال منابع نقدی مثل سال‌های گذشته نخواهد بود، خاطرنشان کرد: هرگز نمی‌گوییم پول نیست، اما در سال جاری قطعا پول نقد، کمتر از قبل خواهد بود.

امینی‌زاده با تاکید بر اینکه بازگشایی معابر جدید خدمت بزرگی به شهر است، اضافه کرد: توافقات لازم با شهروندان و قانع کردن مردم برای اجرای معابر جدید کار بسیار دشوار و انرژی‌بری است.

وی در ادامه نیز با بیان اینکه تلاش داریم در سال جاری برای در هر منطقه حداقل دو خیابان جدید بازگشایی شود، خاطرنشان کرد: از اواسط سال 92 تاکنون، بیش از 30 خیابان جدید در شهر بندرعباس بازگشایی شده که این یک دستاورد قابل توجه در راستای دستیابی به شعار توسعه متوازن محلات محسوب می‌شود.

این مقام مسؤول ادامه داد: با وجود افزایش هزینه‌های تمام‌شده در اجرای پروژه‌های بازگشایی معابر جدید، اجرای دو خیابان 16 و 20 متری باقی مانده در محله چاهستانی‌ها اقدامات لازم را در دستور کار قرار داده‌ایم.

امینی‌زاده که در جمع مدیران شهرداری‌های مناطق سه‌گانه، معاونین و کارشناسان حوزه معاونت معماری و شهرسازی سخن می‌گفت، ادامه داد: تمامی توافقات با شهروندان باید در نهایت دقت صورت گرفته و توافقات مربوط به دو خیابان جدید در محله چاهستانی‌ها نیز باید طی سه ماه آینده به اتمام برسد.

شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه بازگشایی معابر عامل محرک هر محله و منطقه است، اظهار کرد: ما باید به فکر افزایش ارزش املاک و سود شهروندان در اجرای پروژه‌های بازگشایی باشیم.

وی با بیان اینکه بیشترین تلاش ما در توافقات، باید امتیازدهی به شهروندان باشد، افزود: قطعا در امتیازدهی به مردم، هیچ خساستی نداریم.

این مقام مسؤول بیان کرد: تغییر کاربری از مسکونی به تجاری در بافت‌های فرسوده و در کنار معابر تازه بازگشایی شده، علاوه بر ارزش‌دار کردن املاک، باعث رونق‌بخشی به محله و منطقه و همچنین ورود خدمات به دل محلات می‌شود.

امینی‌زاده با اظهار اینکه شهروندان ساکن بافت‌های موسوم به فرسوده و ناکارآمد، شخصیت‌های نجیب و قابل احترام ویژه هستند، بیان کرد: بازگشایی خیابان‌های جدید باعث افزایش سطح فرهنگ، خدمات، اقتصاد و غیره در هر محله می‌شود.

وی تصریح کرد: ورود خدمات‌شهری به بخش‌هایی که کار بازگشایی صورت گرفته، از دیگر اهداف و مزایای اجرای این پروژه‌ها است.