دریا نیوزمهم‌ترین ویژگی جشنواره خلیج‌فارس مردمی شدن جشن‌ها است

دریا نیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: مردمی شدن آیین روز ملی خلیج فارس از مهم‌ترین ویژگی‌های نهمین جشنواره ملی خلیج فارس است

، 13:24   /   کد خبر: 33768   /   تعداد بازدید: 692


دریا نیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: مردمی شدن آیین روز ملی خلیج فارس از مهم‌ترین ویژگی‌های نهمین جشنواره ملی خلیج فارس است.

به گزارش فارس، رضا کمالی زرکانی در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس، با اشاره به شاخصه‌های مهم این دوره از جشنواره اظهار داشت: مردمی شدن آیین روز ملی خلیج فارس از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوره از جشنواره بود.

وی در ادامه، از تمرکز زدایی و برگزاری جشنواره‌های متعدد در رشته‌های مختلف هنری در شهرستان‌های مختلف استان هرمزگان را از دیگر شاخصه‌های نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس نام برد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان همچنین به استقبال بسیار خوب هنرمندان از جشنواره موسیقی اشاره کرد و گفت: پس از اعلام فراخوان نهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج فارس 103 اثر از ۷۵ گروه موسیقی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که این مهم، نشان‌دهنده ظرفیت بالای موسیقی در استان است.

کمالی زرکانی به راه‌اندازی کارناول شادی و اجرای موسیقی آیینی سنتی در روز ملی خلیج فارس در بندرعباس اشاره کرد و افزود: این برنامه از ساحل سورو در غرب شهر بندرعباس آغاز و در بین مردم محلات مختلف به اجرا درآمد.

وی همچنین از برگزاری بیش از چهار پنل علمی با محوریت خلیج فارس و در موضوعات فرهنگی هنری و زیست‌محیطی در سطح دانشگاه‌های استان هرمزگان به عنوان دیگر برنامه‌های انجام شده به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به سایر برنامه‌های ویژه روز ملی خلیج فارس اشاره داشت و گفت: برپایی چهار ایستگاه شادی در نقاط پرتردد شهر بندرعباس و استقبال گسترده مردم از آن یکی دیگر از برنامه‌های این روز بزرگ بود.