دریا نیوزمدیرکل سیاسی استانداری هرمزگان: پیگیری مطالبات جامعه کارگری با قوت در دستور کار است

دریا نیوز: مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت: پیگیری مطالبات جامعه کارگری استان با قوت در دستور کار است

، 13:46   /   کد خبر: 33764   /   تعداد بازدید: 613


دریا نیوز: مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت: پیگیری مطالبات جامعه کارگری استان با قوت در دستور کار است.

به گزارش فارس، احمد نفیسی در جلسه کمیسیون کارگری استان هرمزگان با اشاره به  همزمانی برخی مناسبت‌ها  در اردیبهشت ماه اظهار داشت: همزمانی چند مناسبت  شامل  روز کارگر، روز معلم ، روز شوراها و روز ملی خلیج فارس حکایت از توجه نظام جمهوری  اسلامی ایران به همه اقشار  است.

وی افزود: با توجه به موقعیت تجاری و اقتصادی استان هرمزگان با رشد جمعیت در حوزه کارگری  روبرو هستیم که در سه حوزه کشاورزی، صیادی و صنعتی مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: کارگران فعال در حوزه صنعتی عمدتاً در کارخانجات غرب شهر بندرعباس مشغول به کار و فعالیت هستند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت: با توجه به تشدید تحریم‌های اخیر نارسایی‌هایی در حوزه کارگری استان شاهد بودیم که خوشبخانه با تاکیدات  استاندار هرمزگان مبنی بر حفظ حقوق کارگران همزمان با گردش چرخه تولید، 11 جلسه کمیسیون کارگری به ریاست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی برگزار شد که جا دارد از همه  اعضای کمیسیون کارگری و مدیران کارخانجات و کارفرمایان در پیگیری مشکلات کارگران استان قدردانی کنم.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: همچنین جا دارد از کارگران استان که برخی مشکلات پیش‌آمده را با سعه صدر تحمل، و با مجموعه کمیسیون کارگری همراهی کردند تشکر کنم.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان در تشریح  مصوبات  شش ماهه  اول سال 97 کمیسیون کارگری استان، گفت: پیگیری و وصول مطالبات کارگران شرکت‌های پیمانکاری فعال در چندین بنگاه بزرگ صنعتی و اقتصادی بخشی از اقدامات کمیسیون کارگری در پیگیری حقوق جامعه کارگری استان بود و همچنین تلاش شد با مدیریت مناسب  از تنش‌های ناشی  از مشکلات در این حوزه جلوگیری و مسائل به نحو احسن مدیریت شود.

وی در تشریح اقدامات کمیسیون کارگری استان در شش ماهه دوم سال 97، افزود: وضعیت در شش ماهه دوم سال 97 کمی حادتر بود و این امر ناشی از شرایط کلان اقتصادی کشور رخ داد که با پیگیری‌های انجام‌شده و همکاری نهادهای ذی‌ربط شاهد فضایی آرام و بدون تنش  در محیط‌های کارگری استان بودیم و تمامی تلاش و پیگیری‌های اعضای کمیسیون کارگری  و مدیران بر جلب رضایت حداکثری کارگران متمرکز بود.

نفیسی تصریح کرد: برخی کارگران فعال در شرکت‌های مستقر در بندر شهید رجایی که با برخی مشکلات در زمینه اشتغال مواجه بودند با تلاش‌های صورت‌گرفته به محل کار خود بازگشتند و با پرداخت بخشی از مطالبات کارگران معوقات این قشر هم با پیگیری‌های صورت پذیرفته به‌روزتر شد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مجموعه کارگری تا هنوز نیز با برخی مشکلات روبرو است که امیدواریم با همکاری مجموعه کارگران، کارفرمایان و مدیران مشکلات این قشر زحمتکش در استان به حداقل ممکن برسد.

وی تصریح کرد: استاندار تمامی گزارش‌ها در حوزه کارگری را پیگیری و دنبال می‌کنند و تاکید ویژه‌ای نسبت به پیگیری مسائل و مشکلات این قشر در استان دارند.

نفیسی خاطرنشان کرد: براساس  تحلیلی که از شرایط کشور داریم سعی و کوشش کمیسیون کارگری و حوزه معاونت سیاسی استانداری هرمزگان بر سه محور  پاسداشت حقوق کارگران، تداوم چرخه تولید و مدیریت حوادث احتمالی است که تحقق این مهم نیازمند همکاری و همراهی همه مدیران مرتبط  با این مساله است.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان گفت: فضای عمومی  هرمزگان فضای رونق کسب و کار است و همه ما امیدواریم که همین فضا با مدیریت استاندار و مجموعه مدیران تداوم یابد و زمینه‌های رونق تولید که از فرمایشات مقام معظم رهبری  است در سال رونق تولید محقق شود اگرچه به مشکلات در این مسیر واقفیم و امیدواریم که با فرهنگ کار جهادی بر همه مشکلات غلبه کنیم.