دریا نیوزمديركل تعاون و كار هرمزگان: حضور بازرسان کار در کارگاه ها بمنظور پیشگیری از حوادث احتمالی است

دریا نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: حضور بازرسان کار در کارگاهها بمنظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از کار است

، 13:11   /   کد خبر: 33759   /   تعداد بازدید: 246


دریا نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: حضور بازرسان کار در کارگاهها بمنظور پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از کار است.

 در راستای گرامیداشت هفته کارگر ، مهندس سلیمی به همراه مدیر روابط کار و رییس بازرسی کار این اداره کل در حاشیه بازدید از شرکت معماران تجارت آفتاب، از بازرسان كار اين اداره كل بعنوان مشاوران مديران بنگاههاي اقتصادي ياد كرد و افزود: وظيفه بازرسان نظارت بر اجراي صحيح قوانين و مقررات و دستورالعمل هاي قانون كار است و اين بازرسي ها جنبه پيشگيرانه از حوادث احتمالي را دارد.

وی اظهارداشت: بازرسان کار استان با احساس مسئولیت و تعهد و دقت نظر در بازرسی ها با در نظر داشتن تمام موارد قانونی، نقش خود را در بالا بردن سطح ایمنی درکارگاه ها و کاهش حوادث ناشی از کار ایفا می کنند.

وی به اهميت نيروي كار اشاره كرد و گفت: نيروي انسانی یکی از مهمترین عوامل رسیدن به توسعه و پيشرفت هر مجموعه اي است و حفظ نیروی انسانی بايد در اولویت باشد.

مهندس سليمي در ادامه به تعامل بين كارگر و كارفرما اشاره و اضافه كرد: با تعامل و ارتباط مستمر بین کارفرما و کارگر  مشكلات كمتري بوجود مي آيد و به همان نسبت نيز در افزايش رونق توليد نيز تاثير مي گذارد.

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي بر رونق توليد و حفظ نيروي كار تاكيد كرد و گفت: اگر چه در اين شرايط اقتصادي و تحريم ها، تامين مواد اوليه، حفظ نيروي كار و بازار صادرات كار مشكلي است اما با توجه به اينكه تولید و اشتغال از دغدغه های جامعه امروز ما هست، همه بايد با همكاري و تعامل اين شرايط را پشت سر بگذاريم.

مهندس سليمي براستفاده از نيروي كار ماندگار در استان نيز تاكيد واضافه كرد: براي جذب نيرو با استفاده از طرح كارورزي فارغ التحصيلان به سبب معافيت كارفرمايان از پرداخت حق بيمه سهم كارفرما، آمادگي هرگونه همكاري را داريم.  

مدير كارخانه معماران تجارت آفتاب جنوب نيز يكي از مشكلات جذب نيروي كار را عدم مهارت و آموزش هاي لازم ذكر كرد و گفت: افراد بكار گرفته نياز به آموزش دارند كه در اين شركت، نيروهاي فاقد مهارت در كنار نيروي ماهر كار را فرا مي گيرد.

مهندس پناهي افزود:: ضعف آموزشي ومهارتي يكي از مشكلات بزرگ نيروي جوياي كار استان است كه دانشگاههاي استان در اين خصوص بايد تدابيري بينديشند.

وي محصولات توليدي اين شركت را قير و مشتقات نفت عنوان كرد و بيان داشت: اين كارخانه در  پنج فاز پيش بيني شده است و يك از اين فازها ساخته شده و يكي نيز در حال ساخت است و مابقي نيز در دست اقدام مي باشد.

مدير داخلي اين شركت با بيان اينكه اولويت جذب و بكارگيري شركت، نيروها ماندگار بومي است، گفت: 95 درصد پرسنل اين شركت از افراد بومي هستند.

مهندس قاسم زاده از تعامل و همكاري خوب نيروي كار و كارفرما در اين مجموعه نام برد و گفت: از زمان آغاز فعاليت اين شركت، تاكنون اختلافي بين كارگر و كارفرما كه منجر به شكايت شود، بوجود نيامده و تعداد نيروها از 60 نفر به 400 نفر افزايش يافته است و همچنين 2 هزار نفر نيز به صورت غيرمستقيم در اين مجموعه مشغول هستند.

وي اظهار اميدواري كرد: با احداث فازهاي جديد، زمينه اشتغال نيروهاي بيشتري فراهم مي شود.

قاسم زاده اضافه کرد: بمنظور حفظ و صیانت از نیروی کار این مجموعه، رعایت اصول ایمنی یکی از اولویت‌های این شرکت است و تاکنون هیچ حادثه ناشی از کار اتفاق نیفتاده است.

قابل ذکر است بمنظور حفظ نشاط و شادابی در بین کارکنان این مجموعه، صبح امروز کارگران شرکت معماران تجارت آفتاب جنوب به همراه مدیر كارخانه و مدير داخلي اين شركت و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در فضایی شاد و صمیمی با نرمش و انجام حرکات ورزشی، روز خود را آغاز کردند.

در پایان این مراسم صبحگاهی از کارگران این شرکت با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

 در سي امین جشنواره امتنان از کارگران، گروه كار و واحدهاي توليدي نمونه استان هرمزگان، شركت معماران تجارت آفتاب بعنوان واحد توليدي نمونه شايسته تقدير معرفی و با حضور استاندار  از مدیرعامل این شرکت تجليل شد.