دریا نیوزطول مسیر بندرعباس - بندرخمیر کوتاه خواهد شد

دریا نیوز: در بازدید استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه فاز دوم محور ارتباطی بندرعباس - بندرخمیر، تصمیماتی مبنی بر نحوه تسهیل رفت و آمد در دو باند رفت و برگشت محور بندرعباس - بندرخمیر اتخاذ شد

، 12:15   /   کد خبر: 33740   /   تعداد بازدید: 242


دریا نیوز: در بازدید استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه فاز دوم محور ارتباطی بندرعباس - بندرخمیر، تصمیماتی مبنی بر نحوه تسهیل رفت و آمد در دو باند رفت و برگشت محور بندرعباس - بندرخمیر اتخاذ شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، براساس پیشنهاد ارائه شده از سوی فریدون همتی، طول مسیر بندرعباس - بندرخمیر با اجرای باند تندرو کوتاه خواهد شد و این امر به عنوان چشم انداز اجرایی این طرح، مدنظر قرار گرفت.

با اجرای پیشنهاد استاندار هرمزگان، مسیر بندرعباس به بندرخمیر حداقل 16 کیلومتر کاهش پیدا می کند و با اجرا و بهره برداری این پروژه یکی از نقاط حادثه خیز محور بندرعباس- بندرخمیر - بندرلنگه حذف خواهد شد.

استاندار هرمزگان همچنین تاکید کرد که پیمانکار این طرح باید طی سه ماه آینده پروژه محور برگشت بندرخمیر به بندرعباس را تکمیل کند.

استاندار هرمزگان در ادامه بازدید از پروژه های راهسازی در غرب بندرعباس، آخرین وضعیت دو دهنه پل بر روی رودخانه کل را نیز بررسی کرد.

یکی از پل ها با ۶۶۰متر طول و ۳۳دهنه ۲۰متری در حال احداث است. یکی دیگر از پل های در حال ساخت در این محور از منحصربفردترین پل های کشور به شمار می رود که ظرفیت و استقامت عبور ۱۰۰۰ تن بار را دارد.

استاندار هرمزگان در این بازدیدها، دستور تسریع در ساخت و تکمیل این پروژه ها را صادر کرد و تاکید نمود که پل رودخانه کل تا پایان سال جاری آماده بهره برداری شود.