دریا نیوزمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان: بارندگی خسارت جانی نداشت

دریا نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: اکثر محورهای مواصلاتی استان بازگشایی شدند و دو محور خمیر -بندرلنگه به دلیل طغیان رودخانه کنخ و محور جاسک-سیریک مسدود است

، 14:30   /   کد خبر: 33700   /   تعداد بازدید: 157


دریا نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: اکثر محورهای مواصلاتی استان بازگشایی شدند و دو محور خمیر -بندرلنگه به دلیل طغیان رودخانه کنخ و محور جاسک-سیریک مسدود است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا مدرس صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: اکثر محورهای مواصلاتی استان بازگشایی شدند و تنها دو محور خمیر _بندرلنگه به دلیل طغیان رودخانه کنخ و محور جاسک_سیریک به علت طغیان آبنما مسدود بوده که برای محور بندر خمیر_بندرلنگه محور جایگزین تعریف شده است.

مدرس افزود: تمامی تجهیزات و امکانات به منظور بازگشایی محورهای یاد شده به کار گرفته شده و امید است هر چه زودتر این دو محور نیز رفع انسداد شوند.

وی به آخرین وضعیت بارشی در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: بیشترین بارش در شهرستان‌های بندرخمیر با ۸۴.۵ میلیمتر، حاجی آباد ۴۴.۸ میلیمتر، جاسک ۴۱.۳ و بندرعباس ۴۰ میلیمتر به وقوع پیوسته است.

مدرس اضافه کرد: آبگرفتگی شدید و غیر کنترل در استان تا کنون وجود نداشته و تنها برخی مناطق از شهرستان‌های جاسک، میناب و حاجی آباد آبگرفتگی جزئی داشته است.

وی تصریح کرد: در برخی از روستاهای استان از جمله در شهرستان بندرلنگه دچار آبگرفتگی شدند که عوامل ذی ربط در حال بررسی آخرین وضعیت روستاهای تمامی شهرستان‌های استان هستند.

وی با اشاره به خسارات احتمالی سامانه بارشی در استان، افزود: خسارات مالی در تمامی نقاط استان در دست بررسی است و خوشبختانه این بارندگی‌ها با تمهیدات لحاظ شد و ارائه توصیه‌های ایمنی به مردم تا کنون خسارت جانی در پی نداشته است.