دریا نیوزهزارتن خرما امسال از نخلستان های حاجی آباد تولید می شود

دریا نیوز: مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد پیش بینی کرد: در سال جاری افزون بر 26هزارتن محصول خرما از سطح نخلستان های این شهرستان تولید شود

 

، 12:41   /   کد خبر: 33694   /   تعداد بازدید: 158


دریا نیوز: مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد پیش بینی کرد: در سال جاری افزون بر 26هزارتن محصول خرما از سطح نخلستان های این شهرستان تولید شود.

مهدی عباسپور در گفت و گو با ایرنا سطح زیرکشت خرما در این شهرستان را افزون بر 58هزارو900هکتار اعلام کرد که از این میزان 4هزار و 300هکتار آن ثمرده است. وی افزود: در شهرستان حاجی آباد 45 رقم خرما وجود دارد که 80 درصد از این رقم ها از نوع تجاری شامل پیارم، خاصویی، مضافتی و شاهانی است. مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد ابراز داشت: امسال در راستای حمایت از تولید محصول خرما و در صورت تامین اعتبار طرح های تجمیع درختان خرما به میزان 150هکتار انجام می شود. عباسپور همچنین اختصاص یارانه نهال به باغداران را از برنامه های امسال جهاد کشاورزی حاجی آباد در راستای رونق تولید عنوان کرد. وی در خصوص پایان عملیات گرده افشانی نخلستان های حاجی آباد نیز گفت: عملیات گرده افشانی که از نیمه دوم اسفند شروع شده تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری در منطقه های شمالی این شهرستان ادامه دارد. به گفته مدیرجهاد کشاورزی حاجی آباد عملیات گرده افشانی باغ های نخل نیازمند کشاورزانی ماهر و به صورت سنتی انجام می شود.