دریا نیوزاستاندار هرمزگان: لزوم تکمیل خط دوم راه آهن بندرعباس به تهران و کاهش زمان سفر

دریا نیوز: استاندار هرمزگان بر لزوم تکمیل خط دوم راه آهن بندرعباس به تهران و کاهش زمان سفر تاکید کرد

، 12:30   /   کد خبر: 33690   /   تعداد بازدید: 193


دریا نیوز: استاندار هرمزگان بر لزوم تکمیل خط دوم راه آهن بندرعباس به تهران و کاهش زمان سفر تاکید کرد.

به گزارش مهر، فریدون همتی در نشست با مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با تاکید بر اینکه گردشگری می‌تواند محور اصلی توسعه هرمزگان باشد، عنوان کرد: این استان بیش از هر نقطه دیگری در کشورمان از ظرفیت‌های مناسب برای جذب گردشگر برخوردار است.

وی ادامه داد: مجموعه مدیران، معاونین و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان باید در این حوزه‌های مهم تحول اساسی ایجاد کنند. باید از افراد خوش‌فکر و توانمند که دارای فهم توسعه باشند در حوزه‌های میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری در هرمزگان استفاده شود.

همتی با تاکید براینکه هدف ما جذب ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان است، تصریح کرد: این هدف باید محور همه فعالیت‌ها در استان قرار گیرد و در این راستا باید همه وظیفه خود بدانیم که ظرفیت‌های گردشگری این استان را معرفی کنیم و شرایط برای توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه گردشگری را ایجاد کنیم.

وی گفت: هرمزگان در عرصه گردشگری می‌تواند جایگاه مهم ملی و بین المللی داشته باشد و باید زیرساخت مناسب برای حضور گردشگران را در این استان فراهم کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که گردشگرانی که به این استان سفر می‌کنند، به مبلغ جاذبه‌های هرمزگان تبدیل شوند، خاطرنشان کرد: زندگی مردم این استان می‌تواند از رهگذر توسعه گردشگری متحول شود.

همتی بیان داشت: از طریق گردشگری می‌توان شغل و درآمد های بسیاری را برای هرمزگان ایجاد نمود و لازم است که افراد علاقه مند در این حوزه را به خوبی به کار بگیریم و استعدادهای این بخش را مطرح کنیم.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: رسیدن به هدف کلان جذب ۱۰ میلیون گردشگر در هرمزگان چرخه عظیمی از ثروت، اشتغال و رونق اقتصادی را برای این استان ایجاد می‌کند.

همتی از پیگیری تکمیل خط دوم راه آهن بندرعباس به تهران خبر داد و اظهار داشت: در این راستا جلسه‌ای با استانداران استان‌هایی که در مسیر این خط ریلی قرار دارند خواهیم داشت تا با مشارکت یکدیگر بتوانیم این خط را تکمیل نموده و زمان سفر با قطار در این مسیر کاهش یابد.

وی افزود: این کار می‌تواند موجب سهولت سفر گردشگران از تهران به سمت بندرعباس شود و چنین اقداماتی افزایش اشتغال و سطح رفاه مردم را در هرمزگان به همراه خواهد داشت.

وی گفت: مجموعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان باید در راستای روان سازی کارها و احترام به سرمایه گذاران در این حوزه تلاش کند.

همتی خواستار طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن جامع گردشگری هرمزگان شد و افزود: باید در این اپلیکیشن امکانات مناسب جهت دسترسی سریع مردم به تمامی اطلاعات و موارد مورد نیاز گردشگری در هرمزگان فراهم شود.