دریا نیوزسپاه هرمزگان حامی مزدوجین

دریانیوز: سپاه هرمزگان پس از آنکه اعلام کرد سالن های ورزشی تحت پوشش این نهاد انقلابی و مردمی را در اختیار جوانان جهت برگزاری مراسم ازدواج قرار می دهد

، 15:01   /   کد خبر: 33669   /   تعداد بازدید: 142


دریانیوز: سپاه هرمزگان پس از آنکه اعلام کرد سالن های ورزشی تحت پوشش این نهاد انقلابی ومردمی را در اختیار جوانان جهت برگزاری مراسم ازدواج قرار می دهد؛ در حال حاضر هم اعلام شده است مراسم خواندن صیغه عقد ، واگذاری لباس عروس، سالن زیبایی به عروس، آرایشگاه داماد و حتی سفره عقد نیز در اختیار زوج های جوان جهت برگزاری مراسم و سنت حسنه ازدواج قرار می دهند که این اقدام انقلابی سپاه هرمزگان در بخش ازدواج با واکنش های مثبت شهروندان واقع شده است و این اقدام ارزشمند را بایستی ستود و از تدبیر فرمانده جوان سپاه استان باید قدردانی نمود. همچنین قرار است این نهاد حمایت هایی را هم در تامین کالاهای مورد نیاز زندگی از زوج ها داشته باشد که اگر حمایت از جوانان جهت آغاز زندگی مشترک توسط سایر دستگاه ها نیز انجام شود؛ بطور حتم جوانان زیادی می توانند زندگی و ازدواج آسان خود را آغاز نمایند.

متاسفانه با گرانی های اخیر دیگر کمتر جوانی می تواند به موضوع ازدواج با آن مخارج و هزینه های بالایش بیندیشد و این موضوع باعث افزایش بزه و مشکلات خانوادگی و... می شود و حتی جوانانی که در دوران نامزدی و عقد هم هستند؛ چندان نمی توانند مراسم ازدواج برگزار کنند که تصمیم سپاه هرمزگان در ارائه خدماتی برای برگزاری مراسمات ازدواج آسان می توانند به عنوان الگویی فراگیر مطرح شود تا بخشی از مشکلات ازدواج جوانان برطرف شود که اگر سایر دستگاه و بخصوص نهادهای دولتی و... هم ابتکارعمل هایی را در این حوزه داشته باشند ؛ بطور حتم گام هایی اساسی درافزایش ازدواج ها برداشته خواهد شد و جوانان بسیاری می توانند زندگی مشترک خود را آغاز نمایند.

البته فارغ از موضوعاتی که به مبحث اقتصادی برمی گردد؛ نیاز است که برای سایر حوزه ها نیز برنامه ریزی لازم صورت گیرد که یکی از بخش ها هم مهارت های زندگی است که متاسفانه بی توجهی به این موضوع باعث شده است که برخی از همسران برای ارتباط با یکدیگر و فرزندان شان با مشکلات فراوانی مواجه شوند و تا مرز طلاق و اختلافات شدید پیش بروند. همچنین معرفی مشاوران و روانشناسان و... خانواده هم بایستی مدنظر قرار گیرد تا خانواده ها بتوانند از مشاوره های آنها بهره مند شوند و میزان اختلافات کاهش یابد. سایر دستگاه هایی که در ازدواج و خانواده مسئولیت های مستقیم و غیرمستقیم دارند هم بایستی برای این حوزه برنامه ریزی مدونی داشته باشند و خدمات مورد نیاز را ارائه نمایند که متاسفانه تاکنون بیشتری شعاری بوده و کمتر به عمل در این حوزه ها پرداخته شده است.

علی زارعی/دریا