دریا نیوزرئیس شورای استان هرمزگان: مدیریت صحیح منابع حلقه مفقوده استان هرمزگان است

دریا نیوز: رئیس شورای اسلامی هرمزگان گفت: حلقه مفقوده استان، مدیریت صحیح منابع است، اگر این همه منابع خدادادی به خوبی مدیریت می‌شد هم اکنون نباید شاهد فقر، بیکاری و مشکلات دیگر در استان باشیم

، 08:23   /   کد خبر: 33667   /   تعداد بازدید: 194


دریا نیوز: رئیس شورای اسلامی هرمزگان گفت: حلقه مفقوده استان، مدیریت صحیح منابع است، اگر این همه منابع خدادادی به خوبی مدیریت می‌شد هم اکنون نباید شاهد فقر، بیکاری و مشکلات دیگر در استان باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن حاجی‌زاده در نشستی با استاندار هرمزگان با برشمردن ظرفیت‌های استان اظهار داشت: حلقه مفقوده استان، مدیریت صحیح منابع است، اگر این همه منابع خدادادی به خوبی مدیریت می‌شد هم اکنون نباید شاهد فقر، بیکاری و مشکلات دیگر در استان باشیم. 

وی در ادامه، مکان دبیرخانه  شورای اسلامی استان را نامناسب دانست و افزود: این مکان  فرسوده و محدود در شأن شورای اسلامی استان نیست.

رئیس شورای اسلامی استان هرمزگان همچنین خواستار کمک به فعال نمودن دبیرخانه‌های شوراهای شهرستان‌ها و بخش‌ها شد.

حاجی‌زاده، شوراها را ارکان اصلی دموکراسی کشور برشمرد و بر استفاده از این سرمایه اجتماعی در سیستم اجرایی تاکید کرد.

 در ادامه این جلسه، هرکدام از اعضای شورای اسلامی استان مشکلات و ظرفیت‌های حوزه انتخابیه خود را تشریح کردند.

مدنی عضو شورای شهرستان بستک گفت: چالش امروز و فردای ما سوءمدیریت و برنامه‌ریزی است، در ساختار مدیریتی و روش استان باید تجدیدنظر شود.

وی با بیان اینکه «مدیری که شجاع نباشد دردسرساز خواهد شد» افزود: استاندار پیشرو در تحول اداری استان باشد.

عضو شورای اسلامی بستک تصریح کرد: تلاش‌های استاندار فعلی ستودنی است، استانداری محل تصمیم‌گیری‌های مهم است و بیان مسائل آب، راه و غیره در اینجا بیانگر این است که مدیران یا کار نمی‌کنند یا کاربلد نیستند، بایستی تحولی در رفتار مدیران و نحوه فعالیت‌شان ایجاد شود که الگوی دیگر استان‌ها باشند، تعویض مدیران براثر حب و بغض نیست بلکه با هدف کارآمدی بهتر است.

مدنی خواستار تسریع در روند ریلی استان شد و افزود: در صورت تحقق این اقدام می‌توان از ظرفیت گردشگری استان بیشتر بهره برد و 5 میلیون گردشگر در 15 روز نوروز را چند برابر کرد.

فقر در شرق استان درحال زایش است

کیانوش جهانبخش نماینده هرمزگان در شورایعالی استان‌ها ضمن اشاره به توسعه نامتوازن استان گفت: در غرب استان مردم و خیرین از دولت‌ها جلوتر هستند و دولت با حمایت‌های قطره چکانی هرچه تزریق کرده؛ تسکن‌دهنده بوده نه درمان.

وی افزود: در صنایع استان قانون بازنشستگی را دور می‌زنند ما انتظار داشتیم مدیران صنایع استان بومی باشد اما شاهد تبعیض ناروا هستیم، حتی نیروهای بازنشسته دیگر استان‌ها در صنایع ما گنجانده شده و جوانان ما بیکار هستند.

جهانبخش نیز از قافله تاییدکنندگان عملکرد استاندار عقب نیفتاد و گفت: هر استانداری همچون همتی باید قبلش نماینده شده باشد تا از جایگاه نماینده مردم به مطالبات بنگرد.

بهاری عضو شورای شهرستان حاجی آباد نیز خواستار آغاز جرقه گازرسانی به منطقه احمدی و فارغان و همچنین تامین آب شرب  بخش فارغان از انشعابی شد که از هرمزگان به استان‌های کرمان - یزد می‌رود.

وی با گلایه از عدم فعالیت شبانه‌روزی درمانگاه‌ها گفت: مردم با مشکلات عدیده ای مواجهند ضرورت دارد درمانگاه‌های این شهرستان شبانه‌روزی شوند و مشکل کمبود پزشک نیز مرتفع گردد.

 آوازه دیگر عضو شورای استان در این جلسه گفت: سال قبل محور بیکا از میناب جناب  استاندار قول داده و مبلغ 30 میلیارد تومان از سفر رئیس جمهور و هیئت همراه به هرمزگان برای این پروژه  تصویب شد  اما با گذشت یک سال و نیم  هنوز هیچ اقدام عملیاتی آغاز نشده است.

وی همچنین در مورد  مشکلات شهرداری شهرهای کوچک ابراز داشت: شهرهای کوچک ما  بدلیل فقدان درآمد با مشکل مواجه هستند و  جهت رسیدن به درآمد پایدار نیازمند حمایت هستند.