دریا نیوزدفاع تمام ‌قد رئیس اتاق اصناف هرمزگان از فعالان صنفی قانونمند

دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با تشریح مشکلات متعدد موجود در بازار بندرعباس گفت: بازاریان بندرعباس از قانونمندترین فعالان صنفی کشور هستند

، 14:29   /   کد خبر: 33660   /   تعداد بازدید: 2019


دریا نیوز: رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با تشریح مشکلات متعدد موجود در بازار بندرعباس گفت: بازاریان بندرعباس از قانونمندترین فعالان صنفی کشور هستند.

به گزارش فارس، عبدالمجید جلالی در جلسه بررسی مشکلات بهداشتی واحدهای تهیه و توزیع واحدهای صنفی مواد غذایی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری بندرعباس اظهار داشت: در این شهرستان بالغ بر 18 هزار واحد صنفی با رعایت قوانین و مقرارات صنفی فعالیت دارند که همواره در پرداخت حقوق و عوارض دولتی پیشگام بوده‌اند.

 وی در ادامه با تشریح مشکلات و تهدیدات متعدد موجود برای فعالیت فعالان صنفی در بخش‌های مختلف بیان داشت: فعالیت، دست‌فروشان، دکه‌های متعدد با اخذ مجوز از شهرداری، تردد خودروهای دوره گرد فعال در زمینه فروش میوه و تره‌بار و ... واردات نان از سایر استان‌ها، فروش آب تصفیه شده بخشی از معضلات موجود در شهرستان است که علاوه بر معیشت بازاریان، سلامت شهروندان را نیز تهدید می‌کند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان ادامه داد: نگاه انتفاعی شهرداری بندرعباس و سازمان‌های تابعه به حوزه‌های مختلف شهر، بر پیدایش و تداوم بخش اعظمی از این مشکلات افزوده است.

 جلالی با بیان اینکه مشکلات شهر از دغدغه‌های اصلی اتاق اصناف و بازاریان است تصریح کرد: این تشکل صنفی برای رفع برخی از مشکلات، پیگیری‌های متعددی انجام داده اما متاسفانه عدم وجود عزم راسخ در برخی از دستگاه‌ها، بازدارندگی لازم را برای رفع مشکلات در پی نداشته است.

نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران، اقدامات دستگاه‌های نظارتی حوزه بهداشت شهرستان را تحسین برانگیز دانست و افزود: انتظار می‌رود نظارت‌ها و بازرسی‌ها تنها منحصر به واحدهای صنفی نباشد و دکه‌ها و دستفروشان در حوزه مواد غذایی، فروش غذای خانگی و ... نیز از چشمان تیزبین بازرسان بهداشت محیط شهرستان دور نماند.