دریا نیوزرئیس‌کل دادگستری هرمزگان : بانوان توانایی خود را در تصدی مسؤولیت‌های خطیر ثابت کرده‌اند

دریا نیوز: رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به حضور پررنگ بانوان در مناصب مختلف دستگاه قضایی گفت: به برکت انقلاب اسلامی روز به روز جایگاه و منزلت بانوان در جامعه ارتقاء یافته و زنان توانسته اند توانایی های خود را در تصدی مسئولیت های خطیر ثابت کنند

، 14:11   /   کد خبر: 33658   /   تعداد بازدید: 2060


دریا نیوز: رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به حضور پررنگ بانوان در مناصب مختلف دستگاه قضایی گفت: به برکت انقلاب اسلامی روز به روز جایگاه و منزلت بانوان در جامعه ارتقاء یافته و زنان توانسته اند توانایی های خود را در تصدی مسئولیت های خطیر ثابت کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری صبح امروز در همایش بانوان فاطمی و مراسم تقدیر از سی نفر از بانوان شاغل در دستگاه قضایی استان هرمزگان با اشاره به مقامات معنویِ عالی و برتر حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: باید با نگاهی نو و دقیق به زندگی سیده زنان عالم، خصلت‌های برجسته ایشان نظیر تقوا، عفت، طهارت، مجاهدت، همسرداری، فرزندپروری و حضور در مهم‌ترین عرصه‌های حیات یک انسان را به معنای واقعی کلمه، الگو قرار داد.

وی افزود: به جرأت می‌توان گفت هر یک از بانوان  در عالم می‌خواهد به مقام قدسی نائل آید، باید هرچه بیشتر خود را به روحیات و خلقیات بانوی دوعالم نزدیک کند. 

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: عموم مسلمانان و به‌ویژه بانوان جامعه اسلامی باید درس ولایت‌مداری، پایمردی و زندگی را از زهرای مرضیه (س) فرا بگیرند، زیرا  ایشان در مقام فرزند، همسر و مادر،  نمونه والای یک انسان کامل را به نمایش گذاشته‌اند که در طول تاریخ همتایی برای آن وجود ندارد. 

 حجت‌الاسلام اکبری در بخش دیگری از سخنان خود، حضور انبوه زنان فرزانه، تحصیل‌کرده، خوش‌فکر و ممتاز را از نعمات الهی و جزو بزرگترین افتخارات دستگاه قضایی عنوان کرد و افزود: بانوان توانایی خود را در تصدی مسؤولیت‌های خطیر ثابت کرده‌اند.

وی  همچنین با اشاره به حضور پررنگ بانوان در مناصب مختلف قضایی و اداری یادآور شد: دادگستری استان هرمزگان نیز تلاش نکرده در حوزه‌های مختلف

از توانمندی‌های بانوان بهره بگیرد و بر این اساس، هم اکنون 225 نفر از کارکنان دادگستری استان هرمزگان را  بانوان تشکیل می‌دهند.

گفتنی است، در پایان این مراسم با اهداء لوح سپاس و هدایائی به رسم یادبود توسط رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از 30 نفر از کارکنان زن شاغل در دستگاه قضایی استان تقدیر شد.