دریا نیوزمعاون قضایی دادستان کل کشور: عمده تخلفات اداری ناشی از سوءنیت نیست

دریا نیوز: معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و مدیران با اشراف کامل به امور و تعهد و تخصص باید درصدد رفع مشکلات بشتابند

، 14:23   /   کد خبر: 33649   /   تعداد بازدید: 2020


دریا نیوز: معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و مدیران با اشراف کامل به امور و تعهد و تخصص باید درصدد رفع مشکلات بشتابند.

به گزارش ایسنا، معاون دادستان دیوان محاسبات کشور در هشتاد و پنجمین جلسه شورای اداری منطقه آزاد کیش، افزود: عمده تخلفات اداری ناشی از سوء نیت نبوده بلکه بیشتر اهمال و نبود آگاهی از قوانین و مقررات است.

محسن عمرانی بر آموزش مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی تاکید و اظهار کرد: دیوان محاسبات کشور با اجرای طرح بینا (بازآموزی یافته های نظارتی ایران) در قالب پودمان های کاملا عملیاتی تلاش می کند، روسا و مدیران را نسبت به قوانین و مقررات کاربردی مالی و محاسباتی آشنا کند.

معاون دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: دیوان محاسبات کشور در راستای انجام وظایف قانونی خود با استناد به اصل 55 قانون اساسی و ماده (1) قانون دیوان، رویکرد "نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه" را به عنوان نقشه راه در انجام امور حسابرسی و رسیدگی اتخاذ کرده است.

در این جلسه کارگاه یک‌ ساعته بررسی و آشنایی مدیران و اعضای شورای اداری کیش با انواع جرایم اداری توسط دکتر محسن عمرانی معاون اجرایی رییس دیوان محاسبات کل کشور برگزار شد.

همچنین معاون قضایی دادستان کل کشورنیز در سخنانی با اشاره به ظرفیت های بسیار خوب جزیره کیش خواهان توجه به بخش خصوصی شد.

سعید عمرانی با بیان اینکه وظیفه مسئولان برداشتن موانع از سر راه مردم و بخش خصوصی است، تصریح کرد: ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و مدیران با اشراف کامل به امور و تعهد و تخصص باید درصدد رفع مشکلات بشتابند.

معاون قضایی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: پرداخت یارانه به افراد مجهول، فعالیت با کارت های بازرگانی بی هویت و تراکنش مالی افراد فوت شده مواردی است که باید با جدیت رسیدگی شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیشنیز در آخرین جلسه شورای اداری در سال ۹۷ با حضور مدیران و معاونان ادارات و سازمان های مختلف گفت: همه مسئولان موظف به رعایت حقوق مردم هستند و صیانت از بیت المال یکی از اصلی ترین وظایف مدیران در تمامی سطوح است.

غلامحسین مظفری افزود: موقعیت گردشگری کیش منحصر به فرد است و تدوین برنامه های راهبردی می تواند موقعیت گردشگری کیش را علاوه بر ایران در جهان ممتاز کند.

وی در خصوص نرخ بلیت هواپیما برای سفر به کیش اظهار کرد: این نرخ تابع بازار عرضه و تقاضا است و شرکت های هواپیمایی که برخی مواقع سال با کمبود مسافر رو برو هستند در این ایام به علت تقاضای بیشتر بلیت را با نرخ بالاتری عرضه می کنند و شرکت هواپیمایی کیش هم از این قاعده جدا نیست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اضافه کرد: تنها مناطقی که پرواز چارتری در آنها هنوز برقرار است؛ قشم و کیش هستند و سازمان هواپیمایی به علت استقبال مسافران از این مناطق هنوز قانون فروش چارتری در این مناطق را لغو نکرده است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیشهم در این جلسه به سفر اخیر مدیران و مسئولان سازمان به بنادر چارک و آفتاب اشاره کرد و گفت: امکانات مورد نیاز مسافران در این بنادر فراهم است.

مجید ملانوروزی اظهار کرد: پارسال بیش از ۱۷ هزار خودرو وارد کیش شد که مشکلات ترافیکی را به دنبال داشت، امسال برای کنترل ترافیک، آرامش و امنیت بیشتر مسافران و ساکنان قرار شد خودروها با شرایط ویژه وارد کیش شوند.

وی تصریح کرد: کمپ های چادری هم برای مسافران در نظر گرفته شده است و نمایشگاه بین المللی و مدارس هم در شرایط نامساعد جوی مسافران را پذیرش می کند.