دریا نیوزمدیرکل گردشگری هرمزگان خبر داد؛ ارتقاء ظرفیت هتل‌ها در فصل گردشگری

دریا نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان از تامین امنیت هتل‌ها به‌عنوان دغدغه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نام برد و گفت: افزایش ضریب اشغال اتاق های هتل به 50 درصد را در برنامه داریم

، 14:21   /   کد خبر: 33648   /   تعداد بازدید: 177


دریا نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان از تامین امنیت هتل‌ها به‌عنوان دغدغه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نام برد و گفت: افزایش ضریب اشغال اتاق های هتل به 50 درصد را در برنامه داریم.

 رضا برومند در گفت و گو با خبرنگار فارس، استفاده از ظرفیت هتل‌ها را یکی از دغدغه گردشگری در استان عنوان کرد و اظهار داشت: هتل‌ها با توجه به افزایش گرمای هوا در مدت ۷ ماه از سال، با کاهش مسافری روبرو خواهند شد به گونه‌ای که ضریب اشغال اتاق خواب‌ها به زیر ۳۰ درصد و تا ۱۵ درصد می‌رسد.

وی در ادامه افزود: به همین منظور برای بهره‌مندی از فرصت‌های موجود برای حضور افراد خارج از استان و از کشور در استان، برگزاری نشست‌های علمی، همایش‌ها، سمینارها، جشنواره‌ها در دستور کار قرار گرفت و در فرصت کوتاه سه ماه آخر سال، چندین برنامه اجرا شد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان همچنین تصریح کرد: همایش از خزر تا خلیج فارس با دعوت از هتلداران و تورداران در هتل هرمز و با هدف آشنایی با جاذبه‌های گردشگری استان هرمزگان و تکمیل بخشی از ظرفیت هتل، برگزار شد.

برومند ادامه داد: علاوه بر آن، برگزاری همایش شهر ایده آل با حضور بیش از یک‌هزار و 200 نفر از شهرداران و فعالین حوزه شهری و مد شهری در استان و استفاده حداکثری از ظرفیت هتل‌ها از جمله اقدامات این اداره کل بوده است.

وی اضافه کرد: در سال ۹۸ به دنبال افزایش میانگین ضریب اشغال اتاق‌های به بالای ۵۰ درصد هستیم تا بخشی از دغدغه جامعه هتلداران برای تامین منابع جهت پرداخت حقوق و مزایا و بیمه‌ها و تعرفه‌هایی که در هفت ماه هفت ماه سال است انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری هرمزگان تاکیدکرد: مادامی که کیفیت نباشد رشد و توسعه امکان‌پذیر نخواهد بود. تیم‌های بازرسی مرتبط در حال بازرسی وضعیت اتاق‌ها و هتل‌ها هستند.

برومند با بیان اینکه بحث ایمنی را جدی گرفته‌ایم، افزود: به منظور تامین امنیت هتل‌ها، نشست‌هایی را با خدمات آتش‌نشانی برگزار کرده‌ایم. چرا که بحث ایمنی هتل‌ها یکی از دغدغه‌ها و نقدهایی است که در سال‌های گذشته در حوزه گردشگری وجود داشته است.

وی ادامه داد: با هدف ارتقاء ضریب ایمنی هتل‌ها، نشست‌هایی را با جامعه هتلداران و آتش‌نشانان و خدمات ایمنی داشتیم امید است به لحاظ کیفیت کار و ایمنی هتل‌ها به درجه قابل قبولی برسیم و برای تحقق این دو امر مهم، اقداماتی درحال انجام و پیگیری است.